Čaputová sa v Košiciach stretne s matkami samoživiteľkami, prijme aj nemeckého prezidenta Steinmeiera

PREZIDENTKA: Prijala rómskych študentov
Prezidentka Zuzana Čaputová. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Prezidentka SR Zuzana Čaputová počas svojho prvého dňa v Košiciach 25. apríla plánuje diskusiu s matkami samoživiteľkami o sociálnej situácii najmä v súvislosti s rastom cien a jeho dopadom na život. Ako informoval jej hovorca Martin Strižinec, stretnutie sa uskutoční v materskom centre na sídlisku Dargovských hrdinov.

Prezidentka sa v pondelok stretne aj s predstaviteľmi samosprávy – primátorom mesta Jaroslavom Polačekom a košickým županom Rastislavom Trnkom. Tiež by mala spolu s ministrom dopravy a výstavby SR Andrejom Doležalom (nom. Sme rodina) poklepať základný kameň stavby nového úseku juhovýchodného obchvatu Košíc. V závere dňa prezidentka navštívi predstavenie Milada Štátneho divadla v Košiciach, ktoré bude venované pamiatke civilných obetí ruskej agresie na Ukrajine.

Strižinec v piatok 22. apríla uviedol, že prezidentka SR bude od pondelka 25. apríla týždeň úradovať v Košiciach. V druhom najväčšom meste prijme v stredu 27. apríla nemeckého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera. Počas týždňa sa má Čaputová stretnúť aj so zástupcami samosprávy košického a prešovského regiónu. V pláne má aj návštevu najväčšieho zamestnávateľa na východnom Slovensku, spoločnosť U. S. Steel aj metropolu Šariša Prešov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej DoležalDobroslav TrnkaFrank-Walter SteinmeierJaroslav PolačekMartin StrižinecZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie U.S. Steel Košice