Čaputová je zarmútená teroristickým útokom vo Viedni, označila ho za nezmyselný a nehumánny čin

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Zuzana Čaputová
Prezidentka SR Zuzana Čaputová. Foto: archívne, SITA/Kancelária prezidentky SR

Prezidentka Zuzana Čaputová dôrazne odsúdila teroristický útok, ktorý v pondelok 2. novembra otriasol centrom Viedne. V tlačovej správe to uviedol jej hovorca Martin Strižinec. Hlava štátu zároveň kontaktovala rakúskeho prezidenta Alexandra Van der Bellena, ktorému zaslala aj sústrastný telegram.

„Dôrazne odsudzujem tento nezmyselný a nehumánny čin, ktorý popiera všetky hodnoty civilizovanej spoločnosti a úcty k ľudskému životu. Nesmieme dovoliť, aby v tejto zložitej chvíli naše spoločnosti ovládol strach a hnev. Naše zdieľané hodnoty sú silnejšie než nenávisť, extrémizmus a terorizmus. V tejto ťažkej chvíli vyjadrujem v mene občanov Slovenskej republiky, ako aj vo svojom mene, Vám a rodinám obetí, úprimnú sústrasť a zraneným želám skoré uzdravenie,” uviedla Čaputová v telegrame.

Svoju spolupatričnosť prezidentka vyjadrila aj v statuse na sociálnej sieti, kde uviedla, že je hlboko zarmútená hanebným teroristickým útokom vo Viedni a myslí na rodiny obetí, na zranených a na ľudí v Rakúsku. „Sme jednotní v tom, že sa postavíme proti nenávisti a terorizmu,” uviedla v statuse.

Viac o téme: Teroristický útok vo Viedni

Pondelňajšia streľba vo Viedni si vyžiadala štyroch mŕtvych civilistov. Obeťami sú dvaja muži a dve ženy, informuje spravodajský portál ORF.at. Mŕtvy je aj podozrivý útočník, ktorý mal útočnú pušku a falošnú samovražednú vestu. Zastrelila ho polícia.

Po útoku tiež skončilo vo viedenských nemocniciach 17 zranených, vrátane jedného policajta. Najmenej šesť osôb je zranených vážne.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Martin StrižinecZuzana Čaputová