Čaputová diskutovala s Druckerom o šikane na školách aj fungovaní reedukačných centier, kroky ministerstva ocenila (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Zuzana Čaputová
Prezidentka SR Zuzana Čaputová. Foto: SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Prezidentka Zuzana Čaputová sa v pondelok rozprávala s ministrom školstva Tomášom Druckerom (Hlas-SD) o riešeniach šikany na školách a fungovaní reedukačných centier. Hlava štátu ocenila plánované kroky ministerstva školstva v spomínaných oblastiach.

Téma duševného zdravia

Okrem Druckera sa prezidentka v súvislosti s touto témou už stretla s psychológmi, psychiatrami či hlavnou školskou inšpektorkou Alžbetou Štofkovou Dianovskou.

S veľkým rešpektom som si vypočula to, čo minister školstva pripravuje, čo urobil a akým spôsobom túto tému vníma. Som veľmi rada, že v rámci výkonu jeho práce je téma duševného zdravia mladých ľudí v centre jeho pozornosti. Pokiaľ ide o problém šikany, má konkrétne opatrenia, ktoré sú zamerané, jednak na pomoc mladým ľuďom, ale aj pomoc učiteľom, pedagógom,“ informovala prezidentka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Mrazivá správa generálnej prokuratúry

Hlava štátu nazvala správu generálnej prokuratúry o stave reedukačných centier mrazivou. Fungovanie zariadení na Slovensku nie je hodné štátu Európskej únie v 21. storočí. Vyhlásil to na mimoriadnom zasadnutí parlamentného výboru pre sociálne veci generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Správa obsahuje zistenia zásadného charakteru, ktoré sú mohutné a rozsiahle. Prezidentka ocenila, že minister Drucker aktívne postupuje aj v tejto téme. Čaputová avizovala, že o spomínané témy sa bude aj naďalej zaujímať.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Maroš ŽilinkaTomáš DruckerZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie Európska úniaGP Generálna prokuratúra SRHlas - sociálna demokraciaMŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR