Bývalý piťovec Rajecký sa pokúša dostať na slobodu, o jeho prepustení rozhodne najvyšší súd

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Bývalý člen zločineckej organizácie Tomáš Rajecký. Foto: /www.facebook.com/policiaslovakia
  • Aktualizované 10. marca o 18.25 hod.

Bývalý piťovec Tomáš Rajecký žiada o prepustenie z väzby. Informuje o tom portál televízie Joj noviny.sk. Zároveň pripomína, že o väzobnom stíhaní obvineného v kauze týkajúcej sa ilegálnej výroby cigariet rozhodol Špecializovaný trestný súd ešte v decembri 2021. V tom čase sudca žiadosť obvineného zamietol a o jeho odvolaní bude ďalej rozhodovať najvyšší súd.

Podľa portálu však sudca žiadosť zamietol, pričom o sťažnosti obvineného bude ešte rozhodovať Najvyšší súd SR. Tomáš Rajecký sa podľa portálu odvolával na zdravotný stav a tiež na fakt, že vyšetrovanie už bolo ukončené. Súdu ponúkal aj finančnú zábezpeku a navrhoval nosenie monitorovacieho náramku.

„Tomáš Rajecký bol obvinený z brania úplatku spolu s bývalým riaditeľom Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovítom Makó a veľkopodnikateľom Zoroslavom Kollárom,“ pripomína portál.

Dodáva, že zároveň figuruje aj v prípade trestného stíhania ex-prezidenta Andreja Kisku v súvislosti s jeho daňovou kauzou spoločnosti KTAG, kde mal poskytnúť informácie o vyšetrovanej trestnej činnosti médiám.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Andrej KiskaĽudovít MakóTomáš RajeckýZoroslav Kollár
Firmy a inštitúcie NS Najvyšší súd SRŠpecializovaný trestný súd SR