Brocková: Pôsobenie Švajčiarska v Bezpečnostnej rade OSN prispeje k posilneniu medzinárodného práva

Brocková
Štátna tajomníčka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR) Ingrid Brocková. Foto: www.facebook.com

Pôsobenie Švajčiarska v Bezpečnostnej rade Organizácie Spojených národov prispeje k obnoveniu dôvery v multilateralizmus a k posilneniu medzinárodného práva. Štátna tajomníčka rezortu diplomacie Ingrid Brocková to povedala po stredajšom prijatí veľvyslanca Švajčiarskej konfederácie na Slovensku Alexandra Hoffeta. V tlačovej správe o tom informoval Komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR (MZVEZ SR).

„Švajčiarsko jasne odsúdilo vojenskú agresiu Ruska na Ukrajine, podporilo európske sankcie voči Rusku a ponúklo humanitárnu pomoc nielen Ukrajine, ale aj štátom susediacim s Ukrajinou vrátane Slovenska. To je dôkaz historicky bezprecedentnej podpory Ukrajiny,“ vyhlásila Brocková.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Štátna tajomníčka sa s veľvyslancom rozprávala aj o možnom rozvíjaní slovensko-švajčiarskych vzťahov. „Švajčiarsko je pre nás inšpiráciou v mnohých oblastiach, konkrétne v podpore vedy, výskumu, zelených technológií, energetiky, ale aj v sektore poľnohospodárstva či lesníctva,“ skonštatovala.

Švajčiarsko si tento rok pripomína 20. výročie členstva v Organizácii Spojených národov (OSN) a zároveň sa po prvýkrát vo svojej histórii uchádza o post nestáleho člena Bezpečnostnej rady OSN na roky 2023-24.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander HoffetIngrid Brocková
Firmy a inštitúcie BR OSN Bezpečnostná rada Organizácie Spojených národovMZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SROrganizácia Spojených národov (OSN)