Aktualizované: Britská polícia a armáda zasahovala v Hulme, preverovala podozrivý predmet

Výbuch v Manchestri
Foto: ilustračné, SITA/AP
  • aktualizované 25. mája 13:44

LONDÝN 25. mája (WebNoviny.sk) – Experti britskej armády na likvidáciu bômb a polícia boli vo štvrtok privolaní na univerzitu na predmestí Manchestra, informovala agentúra Reuters. Preverovali podozrivý predmet, ktorý sa následne ukázal ako neškodný.

„Polícia reagovala na telefonát z univerzity v Trafforde,“ uviedla vo vyhlásení polícia grófstva Veľký Manchester. Bezpečnostné opatrenia, ktoré so zásahom súviseli, boli následne zrušené, informovala agentúra Reuters.

Polícia metropolitnej oblasti Veľkého Manchestra súčasne spresnila, že zásah expertov britskej armády na likvidáciu bômb a policajných zložiek sa konal v lokalite Hulme, nie v Trafforde, ako sa uvádzalo pôvodne.

Manchester bol v pondelok dejiskom bombového útoku, ktorý si vyžiadal 22 obetí na životoch a desiatky zranených. Polícia predpokladá, že predpokladaný páchateľ útoku v Manchestri, Salman Abedi, mohol byť členom extrémistickej siete. Vyšetrovatelia sa teraz snažia vypátrať jej ďalších členov.

Britská premiérka Theresa Mayová dnes vyhlásila, že v Británii bude naďalej platiť najvyšší stupeň ohrozenia terorizmom, ktorý bol vyhlásený v dôsledku útoku pri vstupe do haly Manchester Arena. Znamená to, útok môže nastať kedykoľvek. Mayová preto vyzvala britskú verejnosť na ostražitosť.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Salman AbediTheresa Mayová