Bratislavský mestský podnik OLO plánuje v novom roku pokračovať v stabilizácií

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Odvoz a likvidácia odpadu, OLO, Bratislava, odvoz odpadu
Foto: ilustračné, SITA/Martin Sopinec

Bratislavská mestská spoločnosť Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) chce v budúcom roku pokračovať vo svojej stabilizácií. „V budúcom roku je najdôležitejšie pokračovať v procesoch nastavených novým vedením. Najdôležitejšia je stabilizácia spoločnosti, zavedenie výkonnostných ukazovateľov a plnenie krátkodobých strategických aktivít v súlade so stratégiou hlavného mesta,“ uviedla pre agentúru SITA asistentka predstavenstva OLO Linda Golejová.

Hlavným cieľom vedenia OLO v roku 2019 bolo ekonomicky stabilizovať spoločnosť počas výpadku turbogenerátora, prehodnotenie zmluvných vzťahov a šetrenie nákladov, čo prispelo podľa vedenia OLO k očakávanému pozitívnemu hospodárskemu výsledku. V tomto trende chce v budúcom roku spoločnosť i naďalej pokračovať.

V krátkodobom horizonte plánujeme zvýšiť aktivity spoločnosti v rámci prevádzkovania a zriaďovania zberných dvorov v spolupráci s hlavným mestom Bratislava, zvýšiť efektivitu zariadení pre energetické využitie odpadu (ZEVO) i zvozu odpadu, pokračovať v prípravných prácach s cieľom zvýšenia kapacity ZEVO, zintenzívniť svoje pôsobenie v oblasti obehovej ekonomiky a opätovného použitia budovaním re-use centier,“ informovalo OLO.

Spoločnosť taktiež plánuje urobiť zmeny, ktoré súvisia s ochranou životného prostredia. „Momentálne je zariadenie na čistenie spalín v ZEVO schopné znížiť emisné limity na požadovanú úroveň, čo sa týka zmenených emisných limitov k decembru 2023, konkrétne síry, chlóru a fluóru. Zníženie emisného limitu NOx budeme v horizonte dvoch rokov testovať na stávajúcom zariadení, v prípade problémov spojených s dosiahnutím emisného limitu NOx a NH3 budeme musieť pristúpiť k technologickým úpravám v dávkovaní čpavkovej vody do spaľovacej komory, prípadne zvážiť zmenu SNCR na SCR. V blízkej budúcnosti plánujeme rekonštrukciu technológie ZEVO s cieľom predĺžiť jej životnosť a zvýšiť kapacitu vybudovaním tretieho kotla,“ dodala Golejová.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Linda Golejová