Aktualizované: Blesky a silný vietor usmrtili 11 ľudí a ďalších 70 zranili

Silná búrka
Foto: ilustračné SITA/Viktor Zamborský
  • aktualizované, 29. máj, 19:44

MOSKVA 29. mája (WebNoviny.sk) – Mimoriadne silná búrka s hromami a bleskami usmrtila v ruskom hlavnom meste Moskva už najmenej 11 ľudí. Informoval o tom najvyšší štátny vyšetrovací výbor.

Približne 70 ľudí vyhľadalo lekárske ošetrenie pre zranenia, ktoré utrpeli počas búrky, uviedli štátne médiá. Vietor dosahoval počas búrky rýchlosť približne 80 kilometrov za hodinu. Podľa miestnych médií bolo obetí na životoch viac ako osem. „Presný počet obetí zisťujeme,“ informoval vo vyhlásení vyšetrovací výbor.

Úmrtia podľa tohto zdroja spôsobili padajúce stromy a ďalšie predmety. Pred moskovskou radnicou prudký vietor zvalil dva stromy. Starosta metropoly Sergej Sobjanin oznámil, že v búrke spadlo „niekoľko stoviek stromov“. „Podnikáme potrebné opatrenia na odstránenie následkov pohromy,“ dodal starosta.

Podľa agentúry Interfax ide o negatívny rekord, ktorý znamená ešte vyšší počet obetí, ako zanechal uragán v ruskej metropole v roku 1998, keď prišlo o život deväť ľudí a ďalších 165 sa zranilo. Extrémy počasia majú na svedomí aj fakt, že v Moskovskej oblasti bolo popoludní bez elektrickej energie ešte viac ako 18 000 ľudí.

 

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Sergej Sobjanin