BILLA opäť priniesla radosť zo športu: projekt Futbal v meste ukončilo finále s Marekom Hamšíkom

Turnaj futbal v meste.jpg
Turnaj Futbal v meste. Foto: BILLA

Projekt Futbal v meste, ktorého ambasádorom je Marek Hamšík, cieli na mladé talenty a možné budúce hviezdy slovenskej reprezentácie. Vo štvrtkovom finále sa na nábreží Dunaja v Bratislave stretlo 16 najlepších futbalových tímov do 11 rokov z celého Slovenska. Absolútnym víťazom štvrtého ročníka Futbalu v meste sa stalo družstvo AVENGERS, AS TRENČÍN. Za projektom stojí Únia ligových klubov spolu s generálnym partnerom – spoločnosťou BILLA, ktorej záleží na tom, aby deti športovali a žili zdravo.

Veľkou motiváciou boli aj atraktívne finančné ceny v celkovej hodnote 20 000 eur, ktoré do súťaže venovala predovšetkým BILLA a jej o. z. BILLA ľuďom. Víťazi turnaja využijú tieto ceny na nákup športového vybavenia, a výherný tím AVENGERS sa navyše môže tešiť na futbalový kemp. „V projekte Futbal v meste sa spája všetko, k čomu sa dlhodobo usilujeme inšpirovať našich zákazníkov – pohyb, šport, zdravý životný štýl a aktívne trávenie voľného času. Sme veľmi radi, že projekt zaujal desiatky detských futbalových družstiev. Aj vďaka nám tak mládež opäť zistila, že zábava a radosť sa deje vonku, s ostatnými deťmi, nielen doma s mobilom či tabletom v ruke,“ uviedol Tomáš Staňo, finančný riaditeľ BILLA a predseda predstavenstva o. z. BILLA ľuďom.

Vaayazna tam avengers as trena an arnd riehl generalny riaditea billa ivan kozak prezident aslk marek hamaak.jpg
Víťazný tím AVENGERS, AS TRENČÍN; Arnd Riehl, generálny riaditeľ BILLA; Ivan Kozák, prezident ÚLK; Marek Hamšík. Foto: BILLA

Letný futbalový sviatok

Na finálovom turnaji Futbalu v meste nechýbal ani Marek Hamšík, ambasádor projektu. Legenda svetového futbalu si silno uvedomuje dôležitosť pohybu u detí. „Ambasádorom Futbalu v meste som sa stal veľmi rád. Je to výnimočný projekt pre mladé talenty na ceste za ich snom. Som hrdý na všetky tímy, ktoré sa tento rok prihlásili – dali zo seba najviac, ako vedeli. Ak tieto deti ostanú futbalu naďalej verné a budú na sebe pracovať, verím, že z nich vyrastie ďalšia silná generácia športovcov,“ povedal Marek Hamšík.

Lákadlom finálového programu bol aj exhibičný zápas tímu Mareka Hamšíka proti súperom z televízneho prostredia, autogramiáda ďalších slovenských futbalových hviezd, vystúpenia futbalových freestylerov a či obrovský živý „stolný futbal“.

Ani tento rok nechýbala na finále Futbalu v meste zóna spoločnosti BILLA, ktorá sa tešila vďačnej odozve od malých aj veľkých. Na deti čakalo koleso šťastia s atraktívnymi cenami, stolný futbal alebo subsoccer. „Z toho, že projekt Futbal v meste každoročne priláka do centier slovenských miest tisícky zvedavých návštevníkov, sa veľmi tešíme. Je to pre nás potvrdením, že slovenské deti vidia v športe zmysel. Zásluhu na tom určite má aj Marek Hamšík, s ktorým sme v BILLA ako nový hlavný partner najvyššej slovenskej ligy nadviazali užšiu spoluprácu,“ povedal T. Staňo.

Autogramiada mareka hamsika a znamych osobnosti na futbale v meste.jpg
Autogramiáda Mareka Hamšíka a známych osobností na Futbale v meste. Foto: BILLA

KONEČNÉ UMIESTNENIE:

  1. miesto: AVENGERS, AS TRENČÍN
  2. miesto: HAMŠÍK ACADEMY
  3. miesto: KALI, SFC KALINKOVO
Tim billa na futbale v meste.jpg
Tím BILLA na Futbale v meste. Foto: BILLA

Informačný servis

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek Hamšík
Firmy a inštitúcie BILLA