Biden s Harrisovou predbehli aj uznávaného lekára, magazín Time vyhlásil Osobnosť roka

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Joe Biden
Budúci americký prezident Joe Biden a jeho viceprezidentka Kamala Harrisová. Foto: SITA/AP

Titul Osobnosť roka 2020 amerického magazínu Time získali budúci americký prezident Joe Biden a jeho viceprezidentka Kamala Harrisová. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Magazín Time to oznámil prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter, kde spoločnú kandidatúru Bidena a Harrisovej označil za „niečo historické“. „Za zmenu amerického príbehu, za to, že ukázali, že sily empatie sú mocnejšie ako zlosti rozdelenia, za zdieľanie vízie uzdravovania v smútiacom svete,“ zdôvodnil ocenenie Bidena a Harrisovej šéfredaktor magazínu Edward Felsenthal.

Prekonali aj doktora Fauciho

Dvojica demokratov pritom v boji o titul prekonala trojicu finalistov, ktorými boli zdravotnícki pracovníci a doktor Anthony Fauci, hnutie za rasovú spravodlivosť a tiež dosluhujúci americký prezident Donald Trump, ktorý prehral boj o zotrvanie v Bielom dome. Biden a Harrisová sa pritom v pôvodnom shortliste neobjavili.

Magazín Time od roku 1927 každoročne vyberá osobnosť, skupinu, myšlienku alebo predmet, ktorý mal za uplynulých 12 mesiacov najväčší dopad na udalosti, či už „k lepšiemu alebo horšiemu“.

Zverejnili aj meno Športovca roka

Okrem hlavného titulu pritom vyhlásili aj držiteľov ďalších. Ochrancami roka sú spomínaní zdravotnícki pracovníci spolu s doktorom Faucim a tiež bojovníci za rasovú spravodlivosť.

Podnikateľom roka je zakladateľ aplíkácie Zoom Eric S. Yuan, za Športovca roka vyhlásili basketbalistu LeBrona Jamesa a Zabávačmi roka sú členovia juhokórejskej chlapčenskej skupiny BTS.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Anthony FauciJoe BidenKamala HarrisováLeBron James