Bezpečnosť nôh na prvom mieste: Aké výhody má bezpečnostná pracovná obuv?

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Black,Safety,Shoes,For,Use,In,Construction,Areas,To,Prevent
Foto: Shutterstock

Každý kto pracuje v rizikovom prostredí by mal mať spoľahlivú bezpečnostnú pracovnú obuv, pretože ochráni pred potenciálnymi nebezpečenstvami na pracovisku. Výber dobrej pracovnej obuvi závisí od typu činnosti a rizík, ktoré pri nej hrozia. Ešte dôležitejšie však je, že svojmu nositeľovi poskytuje pri práci bezpečie a komfort.

Aké ďalšie výhody nosenie kvalitnej obuvi do práce so sebou prináša?

Správna pracovná obuv zvyšuje bezpečnosť aj komfort

Nosenie bezpečnostnej obuvi Strauss zabezpečuje dodatočnú ochranu nôh pri prácach na stavbe, v dielni, v skladoch, v priemyselných odvetviach alebo aj pri svojpomocných stavbách, rekonštrukciách a podobne. Komfortné a profesionálne topánky s vystuženou špičkou a odolnou podrážkou aj vrchnou časťou výrazne zvyšujú bezpečnosť pri práci. Nejde pritom len o ochranu v prípade úrazu či zabráneniu pošmyknutia na klzkej podlahe. Nesprávna obuv sa podieľa aj na pocite únavy a strate koncentrácie.

Nosenie nesprávneho typu obuvi môže naopak spôsobiť, že svaly chodidiel a nôh pracujú intenzívnejšie, čo vedie k ich únave. Nosenie obuvi s nedostatočným odpružením alebo podporou môže tiež ovplyvniť držanie tela, čo opäť vedie k svalovému napätiu a únave.

Nosenie bezpečnostnej obuvi Strauss teda prináša viacero výhod, vďaka ktorým bude práca o niečo príjemnejšia. Rovnako to platí aj pre kvalitné pracovné oblečenie.

Still,Life,Of,Two,Safety,Shoes,With,A,Hammer,And
Foto: Shutterstock

Nemecká kvalita pracovnej obuvi Strauss

Značka Strauss je nemecká značka pracovných odevov, obuvi a doplnkov. Ponúka širokú škálu pracovných odevov na každé ročné obdobie a pre rôzne profesie, nechýbajú ani ochranné pomôcky.

Filozofiou spoločnosti Strauss je poskytovať zákazníkom inovatívne a vysokokvalitné výrobky, ktoré sú navrhnuté tak, aby spĺňali ich potreby. Moderný dizajn a štýl ochranných odevov navyše zaisťuje, že sa v nich nemusíte obávať chodiť ani po meste. Okrem pracovného oblečenia a obuvi má spoločnosť vo svojej ponuke aj outdoor oblečenie na šport a voľný čas, takže jeho využitie sa stáva naozaj všestranné.

Pracovnú obuv nenahradíte bežnými topánkami

Bežná obuv a oblečenie nikdy plnohodnotne nenahradí pracovné odevy a obuv. Ako sa líši pracovný odev a obuv z hľadiska materiálu, strihu a funkčnosti? Pracovné odevy a obuv sa v tomto smere líšia v niekoľkých dôležitých aspektoch.

Pracovné odevy sú zvyčajne vyrobené z pevnejších a odolnejších materiálov, napríklad z bavlny, vlny, syntetických funkčných vlákien alebo prírodnej kože. Tieto materiály sú navrhnuté tak, aby poskytli ochranu pred nepriaznivými poveternostnými, ale aj pracovnými podmienkami. Zároveň zabezpečujú maximálne možné pohodlie pri nosení.

Pracovná obuv je tiež vyrobená z odolnejších materiálov ako je koža, guma a syntetické materiály, takže ju veľmi dobre oceníte napríklad aj v chemickom priemysle. Okrem toho majú strih, ktorý chodidlám poskytuje správnu oporu a ochranu.

Pracovná obuv disponuje tiež špeciálnymi vlastnosťami, napríklad protišmykovými podrážkami, vystuženými špičkami alebo odolnosťou proti prepichnutiu či ochranou pred elektrickým prúdom. Bezpečnostná pracovná obuv poskytuje aj ochranu pred únikom chemikálií a nebezpečných materiálov.

Man,Holds,In,His,Hands,A,Black,Work,Boot,Made
Foto: Shutterstock

Pracovná obuv do exteriéru alebo interiéru

Výber správnej pracovnej obuvi a oblečenia na aktivity v interiéri aj exteriéri môže byť náročná úloha. Či už ste stavebný robotník alebo obsluha v reštaurácii, potrebujete pracovnú obuv, ktorá vám poskytne pohodlie a ochranu v akomkoľvek prostredí. Ako sa líši pracovný odev a obuv pre vonkajšie povolania od odevov a obuvi pre vnútorné povolania?

V prvom rade je potrebné zvážiť vlastnosti, ktoré od obuvi očakávate, teda či má byť nepremokavá, protišmyková alebo izolovať pri práci s elektrickým prúdom. Vo všeobecnosti je lepšie zaobstarať si protišmykovú obuv bez ohľadu a to, či pracujete vonku alebo vo vnútri, riziko pošmyknutia hrozí takmer v každom prostredí. Treba len rozlíšiť, či je potrebná priľnavosť na mokrom aj suchom povrchu, a či má byť obuv odolná voči olejom a chemikáliám. Samozrejme pri práci v exteriéri aj počas zimy je vhodná zateplená pracovná obuv, chodidlo musí byť predsa maximálne chránené a „cítiť“ sa pri práci a chôdzi dobre.

Ak si na základe týchto dôležitých informácií správne vyberiete, o bezpečie a komfort pri práci sa v štýlovej pracovnej obuvi obávať nemusíte.

Informačný servis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať