Banskobystrický kraj má nového poslanca, Kotlebu nahradil Lichý

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Marian Kotleba
Foto: SITA/Branislav Bibel.

Sľub poslanca na štvrtkovom rokovaní zastupiteľstva Banskobystrického samosprávneho kraja zložil Milan Lichý, ktorý pôsobí aj ako poslanec krajského mesta a je aj druhým zástupcom primátora Banskej Bystrice.

Nahradil tak predsedu strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Mariana Kotlebu, ktorý o mandát krajského poslanca, rovnako ako aj o mandát poslanca Národnej rady SR prišiel pre právoplatné odsúdenie za úmyselný trestný čin.

Funkciu poslanca bude Lichý vykonávať niekoľko mesiacov do tohtoročných jesenných župných a komunálnych volieb. „Poslanec Lichý vstúpil do klubu Nezávislí, SaS, OĽaNO, NOVA, KDH, OKS,“ uviedol podpredseda BBSK Ondrej Lunter, ktorý vedie rokovanie zastupiteľstva.

Najvyšší súd SR v utorok 5. apríla v kauze šekov zrušil nepodmienečný trest štyri roky a štyri mesiace väzenia, ktorý ešte v roku 2020 uložil Kotlebovi Špecializovaný trestný súd. NS SR opozičného poslanca nanovo uznal za vinného, uložil mu však nižší trest, a to šesť mesiacov s podmienečným odkladom na jeden rok a šesť mesiacov. Rozhodnutie NS SR je právoplatné. Kotleba bol odsúdený za odovzdávanie šekov v sume 1 488 eur, ktoré predstavujú nacistickú symboliku.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Marian KotlebaMilan LichýOndrej Lunter
Firmy a inštitúcie BBSK Banskobystrický samosprávny krajHnutie NOVAKDH Kresťanskodemokratické hnutieKotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoNárodná rada SRNS Najvyšší súd SROKS Občianska konzervatívna stranaOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a SolidaritaŠpecializovaný trestný súd SR