Badač chce vybudovať silný a kvalitný tím, v spravodajstve by stavil na rozdiely medzi názormi

Kandidáti na riaditeľa RTVS
Kandidát Peter Badač počas verejného vypočutia kandidátov na funkciu generálneho riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) v rámci schôdze Výboru NR SR pre kultúru a médiá v Zimnej jazdiarni Bratislavského hradu. Foto: SITA/Branislav Bibel

Obsah spravodajstva sa snaží hľadať konsenzus medzi názormi, treba sa však baviť o rozdieloch. Na verejnom vypočutí pred parlamentným výborom pre kultúru a médiá to uviedol kandidát na post generálneho riaditeľa RTVS Peter Badač pri komentovaní spravodajského obsahu verejnoprávneho média.

Vybudovať chce silný, kvalitný a stabilný tím. Tvrdil, že zamestnanci RTVS nemajú vhodné podmienky na prácu a sú neadekvátne finančne ohodnotení. RTVS nie je schopná si ich udržať a odchádzajú ku konkurencií.

Zmenil by organizačnú štruktúru a využil by výhodu RTVS, že disponuje rozhlasom, televíziou, webom a vydavateľstvom. Chce založiť viaceré producentské centrá, keď by sa jeden producent staral o projekt na viacerých platformách.

Badač by pristúpil k úprave profilácie programových okruhov. Televíznu dvojku by rozdelil na programovú službu pre rodiny a pre deti a mládež. Na programovej Trojke by okrem archívnych programov vysielal aj náboženské programy či programy pre menšiny.

Badač si myslí, že kandidátom na post generálneho riaditeľa chýba osobná skúsenosť z audiovizuálneho prostredia. „Možno som naivný,“ poznamenal a dodal, že napriek tomu sa uchádza o podporu ako producent audiovizuálnych diel.

O post sa uchádza osem kandidátov

Funkčné obdobie súčasného riaditeľa RTVS Jaroslava Rezníka sa končí tento rok 1. augusta. O post riaditeľa sa uchádza osem kandidátov. Okrem súčasného riaditeľa Rezníka sú to Tibor BúzaIvan GolianĽuboš MachajPeter BadačDaniel ŽivicaVladimír Seman a Peter Janků. Nového šéfa RTVS bude voliť parlament.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel ŽivicaIvan GolianĽuboš MachajPeter BadačPeter JankůTibor BúzaVladimír Seman
Firmy a inštitúcie RTVS Rozhlas a televízia Slovenska