Nový Citroën C4 je tu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Citroën C4
Foto: Citroën

BRATISLAVA 1. júna (WEBNOVINY) – Ako to už býva zvykom, novinka oproti svojmu predchodcovi narástla do všetkých rozmerov, aj keď iba minimálne. Na dĺžku o 5 cm na výsledných 4,33 metra, na šírku o 2 cm (celkovo 1,79 metra) a do výšky narástla nová C4-ka o 3 cm. Po novom tak na výšku meria 1,49 metra. Napriek väčším rozmerom je nový Citroën C4 ľahší. Pri jeho výrobe, ktorá prebieha vo francúzskom Mulhouse, sa totiž používa laserové zváranie, ktoré pomáha znižovať hmotnosť.

Batožinový priestor narástol z 320 litrov na slušných 408 litrov. Samozrejme, že sa nezabudlo ani na priestor pre posádku. Ten bol dimenzovaný najmä s ohľadom na viac miesta nad hlavami cestujúcich.

Citroën C4
Foto: Citroën

Foto: Citroën

Citroën C4
Foto: Citroën

Foto: Citroën

Citroën C4
Foto: Citroën

Foto: Citroën

Citroën C4
Foto: Citroën

Foto: Citroën

Zatiaľ nemáme bližšie informácie o pohonných jednotkách novej generácie Citroënu C4, ale dajú sa očakávať konvenčné agregáty. Prisľúbené sú však nové „mikrohybridné“ motory e-HDi. Ide o klasické vznetové štvorvalce vybavené systémom Stop&Start a pravdepodobne aj systémom rekuperácie energie pri brzdení. Tieto vozidlá tiež budú obávať špeciálne pneumatiky Michelin Energy Saver s nízkym valivým odporom, ktoré predstavujú úsporu 0,2 litra paliva na 100 km. Nový Citroën C4 s motorom e-HDi tak vyprodukuje iba 109 g CO2 na km. Neskôr by táto hodnota mala klesnúť na úroveň 99 g/km.

Oproti minulej generácii výrazne narástla aj úroveň základnej výbavy. Za príplatok sú k dispozícii už aj prvky ako systém stráženia mŕtveho uhla spätných zrkadiel, alebo masážna funkcia predných sedadiel. Poteší aj zásuvka na 230 V. Zákazníkov si bude chcieť nová C4-ka získať voliteľnou atmosférou interiéru. Tá sa bude dať ovplyvňovať prostredníctvom, podsvietenia prístrojov, voľby typu polyfonických upozornení a intenzity chladenia klimatizácie.

Novinkou je tiež systém eTouch, ktorý je schopný v prípade nehody uskutočniť núdzové volanie. V prípade poruchy je tiež schopný lokalizovať pomoc. K fungovaniu systému je potrebná SIM-karta. Slogan automobilky Citroën (Créative Technologie) sa naozaj nezaprel. Nová C4-ka totiž bude mať virtuálnu servisnú knižku a cez internet dostupného poradcu ekologickej jazdy.

Nový Citroën C4 by sa mal začať predávať koncom tohto roka, alebo začiatkom budúceho roka. Vtedy budú zverejnené aj ceny.

Ondrej Rabatin / Webnoviny.sk

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Citroën