Bugatti Chiron s 1500 koňmi. Nový kráľ ciest je na svete?

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Bugatti chiron geneva 2016.png
Tvorcovia Bugatti predstavili ich novinku s názvom Chiron. Majú sa čím pochváliť www.youtube.com

Autosalón v Ženeve sa začal a automobilky ukazujú svetu ich koncepty, ktoré verejnosti ešte sprístupnené neboli. Je čo obdivovať.

Tvorcovia od Bugatti pripravili ďalšie pokračovanie po Veyrone. Tentokrát Chiron, ako ho nazvali, je skoro vo všetkom lepší v porovnaní s Veyronom. Motor v Chirone je síce z pôvodného Veyronu, ale je viac prepracovaný a výkonnostne vylepšený – W16 s 1500koňmi a so štyrmi turbami.

Z 0 km/h na 100 km/h zrýchli sa 2,2 sekundy. 200 km/h rýchlosť prekoná sa 6,5 sekundy, na 300 km/h za 13,6 sekundy. Maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená a zablokovaná pri rýchlosti 420 km/h. Na tachometri ciferník ukazuje hodnotu až 500 km/h.

Bugatti.jpg

Tvorcovia stavili aj na dizajn, ktorý ako je vidieť, je prepracovaný do detailov a pôsobí agresívnym dojmom. Led svetlá v prednej časti vynikajú, no za pozornosť stojí aj zadné červené osvetlenie, ktoré je súvisle potiahnuté po celej šírke Chironu. Interiér je navrhnutý tiež originálne. Pri jeho realizácii je použitá koža, karbón, kov.

Chironov bude vyrobených približne 500 kusov na svete. Z nich už skoro jedna tretina pozná svojho nového majiteľa. Cena za Bugatti Chiron sa pohybuje približne od 2,4 milióna eur. Samozrejme záleží aj od náročnosti klienta. Cena sa tak môže vyšplhať ešte vyššie.

Pozri si video:

Pozri si ďalšie video:

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Bugatti