Autobus skončil po zrážke s nákladiakom mimo cesty, hlavný ťah medzi Galantou a Sládkovičovom bol uzatvorený (video)

Nehoda, Galanta, Sládkovičovo, autobus, nákladiak
Reprofoto: www.facebook.com.
  • aktualizované 18. mája 12:07

Dopravní policajti zasahovali pri vážnej nehode na ceste medzi Galantou a Sládkovičovom, kde sa zrazilo nákladné auto Iveco s autobusom.

Ako informovala trnavská polícia na sociálnej sieti, po náraze skončil autobus mimo cesty. V čase nehody v ňom sedelo asi dvadsať cestujúcich. Záchranári odviezli viaceré osoby s ťažkými a ľahkými zraneniami. Presný počet zranených, ako aj príčiny nehody polícia zisťuje. Na mieste poskytli intervenciu aj policajní psychológovia a posttraumatický tím.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Vzhľadom na rozsah zranení a ich počet si nehodu na mieste prevzal galantský vyšetrovateľ. „Nehodu vyšetrujeme ako všeobecné ohrozenie z nedbanlivosti. Príčina nehody je stále v štádiu preverovania a výsluchu osôb. Podľa prvotných informácií sa v autobuse viezlo približne 20 osôb. Zranenia utrpeli len dospelé osoby. Z miesta nehody odviezli záchranári tri osoby s podozrením na ťažké zranenia a šesť osôb sa zranilo ľahko. Vodiča autobusu vo vážnom stave previezli leteckí záchranári do nitrianskej nemocnice. Vodič kamióna sa pri nehode nezranil,“ popisuje polícia s tým, že rovnako ani študenti, ktorí boli v autobuse, sa nezranili a pokračovali v jazde náhradným autobusom.

Hlavný ťah medzi Galantou a Sládkovičovom bol uzatvorený, polícia žiadala vodičov, aby rešpektovali pokyny policajtov a úseku sa vyhli cez obchádzkové trasy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom