Austrália reaguje na nové ohniská nákazy a opäť zavádza cestovné obmedzenia

Koronavírus, Austrália Viaceré opatrenia hodnotia vedci pozitívne, ale z nezavedenia ostatných sú sklamaní.
Foto: ilustračné, SITA/AP

V snahe zabrániť šíreniu koronavírusu z nových ohnísk v štátoch Nový Južný Wales a Viktória ďalšie austrálske štáty a teritóriá znova zavádzajú cestovné obmedzenia.

Teritórium austrálskeho hlavného mesta zakazuje vstup všetkým osobám, ktoré nie sú jeho obyvateľmi a boli v sydneyskej oblasti Northern Beaches, kde sa vírus najviac koncentruje, metropolitnej oblasti Sydney a ďalších menších centrách nákazy. Prísť môžu len osoby, ktoré majú výnimku.

Tasmánia zverejnila zoznam

Ostrovný štát Tasmánia zakázal vstup všetkým osobám, ktoré majú priame väzby na najnovšie prípady vo Viktórii, a zverejnil zoznam miest, kde je známy výskyt prípadov.

Už skôr Tasmánia označila metropolitnú oblasť Sydney a oblasť Wollongong za stredne rizikové zóny, pričom od cestujúcich vyžaduje po príchode 14-dňovú karanténu. Ľuďom prichádzajúcim z Northern Beaches zakázala vstup.

Uzavretá spoločná hranica

V nedeľu Viktória ohlásila tri nové prípady. Celkovo tam v ostatných dňoch zaznamenali už 21 prípadov lokálneho prenosu, ktoré majú všetky väzby na epidémiu v Novom Južnom Walese.

Tam úrady v nedeľu zaznamenali osem nových lokálnych prípadov. V štáte je v súčasnosti 161 aktívnych prípadov, z toho väčšina sa viaže na Northern Beaches a 13 na obchod s alkoholom. Spoločná hranica Nového Južného Walesu a Viktórie je uzavretá pre všetkých cestujúcich.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom