Aplikácia Viber pridáva novú funkciu v komunitných správach, chce pomôcť k presnejšej komunikácii

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
smajlik viber komunikácia správa reakcia
Foto: ilustračné, Getty Images

Komunikačná aplikácia Rakuten Viberpridáva medzi svoje funkcie možnosť reagovať na správy v komunitách pomocou rôznych smajlíkov. Chcú tak používateľom a používateľkám umožniť, aby sa mohli vyjadrovať čo najprirodzenejšie a najpresnejšie.

Viber sa v rámci Svetového dňa Emoji, ktorý pripadá každý rok na 17. júla, spýtal svojich používateľov, ktorí smajlíci sú ich najobľúbenejší. Vyberať mohli z pätice – like, lol, prekvapený, smutný alebo nahnevaný. Slovenskí používatelia si spolu s Čechmi zvolili za svoj najobľúbenejší LOL. V ankete sa zúčastnilo viac ako 1 500 Slovákov, z ktorých 54 % hlasovalo práve pre tohto smajlíka. Zaujímavosťou je, že v krajinách ako Maďarsko, Bulharsko, Grécko, Slovinsko alebo Chorvátsko získalo v ankete najviac hlasov srdiečko.

Pre reakciu na správu v komunite stačí dlhšie klepnúť na ikonku srdiečka a vybrať si, ako na správu zareagovať. A keďže komunikácia funguje vždy medzi dvoma stranami, majú aj členovia komunity možnosť pozrieť sa, ako na správu reagovali ostatní. Stačí klepnutím dlhšie pridržať správu, aby sa objavila informácia o reakciách ostatných členov.

Viber má za cieľ umožňovať používateľom vyjadrovať sa, ako najpresnejšie chcú. Možnosť reagovať na správu len pomocou srdiečka nestačí, pretože nevyjadruje širšie spektrum emócií. Nové možnosti reakcií na správy umožňujú vyjadrovať sa lepšie, presnejšie a zábavnejšie,“ komentoval zmenu COO spoločnosti Viber Ofir Eyal.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Viber