Bude viac zbraní! Ukrajina a USA podpísali memorandum o spoločnej výrobe v obrannom priemysle

Ukrajina, Amerika, zbrane pre Ukrajinu
Tento článok pre vás načítala AI.

Ukrajina a Spojené štáty podpísali na konferencii obranného priemyslu vo Washingtone memorandum o spoločnej výrobe v obrannom priemysle a výmene technických údajov. Ako referuje web Ukrajinská pravda, na Telegrame o tom informoval vedúci kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Na Ukrajine by sa mali vybudovať výrobné zariadenia na zabezpečenie ozbrojených síl potrebnými zbraňami vo sfére protivzdušnej obrany, výroby kritickej munície, ako aj opráv a údržby. Ministerstvo obrany USA a priemyselní partneri poskytnú Ukrajine technické údaje na začatie miestnej realizácie jednotlivých projektov zameraných na zlepšenie zastaraných systémov protivzdušnej obrany integráciou západnej munície,“ uviedol Jermak.

Memorandum predpokladá, že Ukrajina v krátkodobom horizonte získa spôsobilosti potrebné na úspech na bojisku a v dlhodobom horizonte prispeje k hospodárskej obnove a posilneniu obranných kapacít.

Bude viac zbraní! Ukrajina a USA podpísali memorandum o spoločnej výrobe a výmene technických údajov,“ napísal ukrajinský minister obrany Rustem Umerov na Facebooku v súvislosti s výsledkami prvého dňa konferencie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrij Jermak