AMERICKÁ TLAČ: Vláda SR si nezaslúži ďalej vládnuť

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Fico
Foto: Ilustračné foto SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 10. júna (WEBNOVINY) – Súčasná slovenská vláda si po všakovakých korupčných škandáloch nezaslúži byť opätovne zvolená. Konštatuje to v článku pre The Wall Street Journal analytik washingtonského inštitútu Center for Global Liberty and Prosperity Marian L. Tupý. „Slováci si zaslúžia lepšie,“ konštatuje.

V článku upozorňuje predovšetkým na to, že vyšetrovanie médií podozrivých verejných obstarávaní a korupčného predaja emisných kvót viedlo k rezignácii viacerých ministrov, pričom odpoveďou premiéra Roberta Fica bolo obmedzenie slobody tlače. Premiér sa pokúšal od koaličných partnerov v týchto kauzách dištancovať a z väčšiny korupčných škandálov obvinil práve ich. „V skutočnosti legitimizoval krádeže a ‚buranské‘ správanie pozvaním Mečiara a Slotu do vlády,“ píše sa v The Wall Street Journal.

Írsky denník Irish Times zase v svojom štvrtkovom vydaní upozorňuje na výčitky slovenskej opozície, že vláda svojím konaním brzdí krajinu v pozitívnejšom ekonomickom vývoji. „Slovensko by sa malo vrátiť k miernemu ekonomickému rastu po prepade z roku 2009. Avšak opozičné strany tvrdia, že Ficovo populistické míňanie, tolerancia korupcie a nekompetentnosť vládnych úradníkov bránia lepšiemu oživeniu hospodárstva v krajine,“ píše Irish Times.

Írsky denník pritom nemohol pri výpočte škandálov a káuz súčasnej vlády opomenúť predovšetkým prípad výbušniny, ktorú slovenskí policajti v rámci cvičenia omylom poslali s cestujúcim lietadlom do hlavného mesta Írska.

SITA

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Vláda SR