Amazon predstavil prvý inteligentný náramok Halo, dokáže odhadnúť aj náladu svojho majiteľa

Amazon Halo
Inteligentné hodiny Halo od Amazonu. Reprofoto: www.youtube.com

Spoločnosť Amazon predstavila svoj prvý inteligentný náramok Halo, ktorý dokáže počúvať svojho majiteľa a zhodnotí, či je smutný alebo veselý. Dva nepretržite zapnuté mikrofóny budú „odpočúvať“ majiteľa s cieľom zachytiť jeho náladu či úroveň stresu.

Svoje poznatky zariadenie rozdelí do niekoľkých kategórií, ako napríklad „nádej“, „hrdosť“ alebo „váhavosť“. Ponúkne aj celkové štatistiky pozitívnych a negatívnych období.

Funkcie inteligentného náramku

Umelá inteligencia sa bude snažiť odhadnúť hmotnosť či percento telesného tuku, a to tak, že požiada, aby si majiteľ prostredníctvom aplikácie spravil selfie. Služba bude dostupná zatiaľ len v USA, a to za 3,99 dolára mesačne. Samotný náramok stojí 99 dolárov.

Akcelerometer, teplotný senzor a meranie srdcového tepu mu umožňujú jednoduché sledovanie úrovne námahy a základného zdravotného stavu. Nesleduje však polohu majiteľa prostredníctvom GPS.

„Halo analyzuje intenzitu a trvanie vášho pohybu, nie len vaše kroky,“ uviedla spoločnosť citujúc doporučenie Americkej kardiologickej asociácie.

Začali sa ozývať aj kritici

Kritici však upozorňujú, že Amazon zbiera obrovské množstvo dát o najintímnejších detailoch človeka a využíva ich vo svojom biznise.

Amazon objasnil, že nahrávky z mikrofónov sa nedostanú na žiaden cloud a nikto ich nepočúva. Analyzujú ich samotné náramky, odkiaľ sa následne vymažú.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Amazon