Ako vidia výsledky predčasných volieb tipéri? Veria aj v prekvapenie a zrejme padnú aj rekordy

Predčasné voľby, strany, Heger, Matovič, Sulík, Fico, Pellegrini, Majerský
Foto: SITA - koláž SITA Webnoviny.
Tento článok pre vás načítala AI.

Najvyššie stávky na víťazstvo v sobotňajších parlamentných voľbách sú na stranu Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a koalíciu OĽaNO a priatelia.

Rekordy v politickom stávkovaní

Stávková kancelária zároveň avizuje, že v rámci politického stávkovania na Slovensku pravdepodobne padnú rekordy.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Bookmaker Fortuny Tarek Yacoob tvrdí, že pred niekoľkými dňami zaznamenali pár stávok vo výške päťtisíc eur na výhru Smeru-SD. V stávkovej kancelárii Fortuna sú podľa stávkových kurzov hlavnými favoritmi Smer-SD a hnutie Progresívne Slovensko (PS).

„Zatiaľ čo úspech strany Smer-SD je naozaj reálny a zodpovedá mu nízky kurz 1,7, pri hnutí OĽaNO by bol takýto výsledok naozaj prekvapením. Kurz na jeho víťazstvo je momentálne 80. Keby si teda v pondelok človek stavil 10 eur, pri víťazstve Smeru-SD by vyhral 17 a pri triumfe OĽaNO až 800 eur,“ uviedla Fortuna.

Víťazstvo Hlasu je nepravdepodobné

Yacoob ďalej informoval, že v posledných týždňoch výrazne klesol kurz na umiestnenie strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) do tretieho miesta. „Kurz klesol z 1,7 na 1,2. Je to spôsobené miernym nárastom preferencií tejto strany a naopak, miernym poklesom jej prenasledovateľov,“ dodáva.

Fortuna tvrdí, že víťazstvo Hlasu-SD je podľa kurzu 40 vysoko nepravdepodobné, no líder Hlasu-SD Peter Pellegrini má po Robertovi Ficovi (Smer-SD) a Michalovi Šimečkovi (PS) podľa kurzu 3,85 relatívne vysokú šancu na post premiéra. Tarek Yacoob zároveň informoval, že viacerí stávkari radi stávkujú na veľmi nepravdepodobné udalosti.

„Napr. neumiestnenie hnutia PS do štvrtého miesta, či naopak, umiestnenie Demokratov do štvrtého miesta,“ povedal. Fortuna zaznamenala aj niekoľko stávok za malé vklady na výhru politických subjektov, ktoré sa v prieskumoch verejnej mienky umiestňujú hlboko pod hranicou piatich percent.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal ŠimečkaPeter PellegriniRobert Fico
Firmy a inštitúcie FortunaHlas-SDOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiPS Progresívne SlovenskoSMER-SD