Aj v odvete prehra Slávie UK s Chabarovskom

Volejbal

BRATISLAVA 2. decembra (WEBNOVINY) – Volejbalistky úradujúceho slovenského vicemajstra Slávie UK Bratislava podľahli aj v stredajšom odvetnom zápase 2. kola Challenge Cup-u favorizovanému ruskému klubu Samorodok Chabarovsk 1:3 (16, -17, -16, -8). Bratislavčanky v utorkovom prvom stretnutí s účastníkom ruskej Superligy prehrali v ŠH Mladosť hladko 0:3 a do šesťfinále Vyzývacieho pohára postúpil jednoznačným spôsobom ich súper z Ruska.

Výsledok – streda – odveta:

Slávia UK Bratislava – Samorodok Chabarovsk (Rus.) 1:3 (16, -17, -16, -8)

Prvý zápas skončil taktiež nepriaznivo pre Slovenky a to 0:3, do šestnásťfinále Vyzývacieho pohára postúpil Chabarovsk.

78 min, rozhodovali: Nicolae Cristea (Rum.) a Peter Jeunen (Belg.), 350 divákov

Zostava Slávie UK: Hrončeková, E. Salanciová, Jelínková, M. Hnátová, Golitková, Rákošová (liberka – Hinzellerová, Paňková, Čierna)

Zverenkyne Zuzany Tlstovičovej favorizované družstvo z Chabarovska svojím výkonom zaskočili najmä v prvom sete, ktorý vyhrali 25:16, hoci prehrávali 12:14. Potom sa im však podarilo vyrovnať na 17:17 a od tejto chvíle už vývoj v úvodnom dejstve kontrolovali. Dráma pokračovala aj v druhom dejstve, ktorého prvú polovicu diktovali tempo hry domáce Bratislavčanky. Tie viedli 6:1 aj 8:3, no volejbalistky ruského tímu následne vyrovnali na 12:12 a odvtedy na sieti i na podaní dominovali. Aj preto set získali vo svoj prospech v pomere 25:17. V treťom dejstve sa obraz hry nezmenil, favorizovaný tím trénera Igora Gajdaburu mal v stretnutí už navrch. Svoju dominanciu ukázali Rusky najmä vo štvrtom sete, v ktorom triumfovali jednoznačne 25:8. Postup Chabarovska do šestnásťfinále Vyzýviaceho pohára je zaslúžený.

Zuzana Tlstovičová (trénerka žien Slávie UK Bratislava): „Vedeli sme, aký súper proti nám nastúpi. Preto z výsledku nerobím tragédiu. Samozrejme, že niektoré veci nám v tomto stretnutí vyšli, niektoré zasa nie. V dueli som chcela dať šancu aj ďalším hráčkam, aby získali skúsenosti v súboji s takýmto ťažkým súperom, čo môžeme zužitkovať v ďalších ťažkých stretnutiach, ktoré na nás čakajú. Preto časť viny na tomto výsledku beriem aj na seba. Na druhej strane keby mi niekto pred týždňom povedal, že s Chabarovskom získame jeden set, neverila by som mu. Preto som rada, že dievčatá sa favorita nezľakli a najmä v prvej polovici stretnutia odviedli dobrý výkon. Záverečný set už nebudem hodnotiť.“