Aj Tabák a kotlebovci podporili Matovičov balíček. Kto ešte hlasoval za prelomenie veta Čaputovej?

NR SR: Rokovanie 66. schôdze
Minister financií SR Igor Matovič (vľavo) a poslanec NR SR za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti György Gyimesi (tretí sprava) po hlasovaní o návrhu zákona o financovaní voľného času dieťaťa, ktorý prezidentka SR vrátila na opätovné prerokovanie v rámci rokovania 66. schôdze Národnej rady SR. Bratislava, 22. jún 2022. Foto: SITA/Branislav Bibel

Prorodinný balík sa zavedie v plnej miere, ako ho navrhoval minister financií Igor Matovič (OĽaNO). Poslanci v stredu prelomili veto prezidentky Zuzany Čaputovej.

Za zákon v pôvodnom znení, teda bez zohľadnenia pripomienok hlavy štátu, hlasovalo 77 poslancov, proti ich bolo 25, zdržalo sa 39 a nehlasoval jeden. Na prelomenie veta bolo potrebných najmenej 76 poslancov, teda nadpolovičná väčšina všetkých poslancov.

Za prelomenie veta prezidentky hlasovali poslanci za hnutie OĽaNO okrem poslanca Vladimíra Zajačika (nehlasoval) a Juraja Krúpu (zdržal sa), všetci poslanci za hnutie Sme rodina, nezaradení poslanci za stranu Kotlebovci-ĽSNS, aj nezaradení poslanci Romana TabákJán KrošlákJán Mičovský a Martin Čepček. Poslanci strany Za ľudí Juraj ŠeligaJana ŽitňanskáMiriam Šuteková a Alexandra Pivková sa zdržali, poslanci za stranu Sloboda a Solidarita boli proti.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor Matovič
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republiky