8 trikov na predĺženie životnosti batérie vášho telefónu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nabijanie telefonu pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Užívatelia iOS 11 nie sú spokojní s tým, aký vplyv má nový operačný systém na životnosť batérie ich telefónu. Podľa prieskumov až 70 % užívateľov zaznamenalo nižšiu životnosť batérie po najnovšej aktualizácii spoločnosti Apple. Tieto triky vám s tým pomôžu.

Zistite, čo vysáva vašu batériu

V Nastaveniach si kliknite na Batériu a získajte prehľad o tom, koľko žerie ktorá aplikácia. Aplikácie, ktoré nepoužívate, zavrite. Pri tých s veľkým odberom myslite na to, aby ste ich nepoužívali, keď máte slabú batériu.

Režim nízkej spotreby

Keď je batéria na úrovni 20 percent a menej, režim nízkej spotreby vám môže pomôcť. Pozastavuje aktualizácie aplikácií na pozadí a automatické sťahovanie. Režim zapnete v Nastaveniach.

Automatické zamykanie

Váš iPhone potrebuje energiu vždy, keď sa rozsvieti obrazovka. Ak chcete skrátiť čas zbytočného „svietenia“, nastavte si telefón na automatické uzamykanie za kratší čas. V Nastaveniach kliknite na Displej a jas a potom na Automatické uzamykanie.

Zrušte určovanie polohy

Niektoré aplikácie dôsledne monitorujú vašu polohu, hoci ich nepoužívate, čo sa odráža na výdrži batérie. Prejdite do Nastavení, kliknite na Ochranu osobných údajov, Služby určovania polohy a vyberte možnosť Počas používanie pre všetky vaše aplikácie.

Vypnite možnosť Push

Existujú dva spôsoby, ako nastaviť účet a kontrolovať nové emaily. Môžete použiť Push (posunúť) – skontrolovať a stiahnuť v reálnom čase a Fetch (načítať) – skontrolovať a stiahnuť každých 15 minút. Funkcia Načítať potrebuje menej energie. V Nastaveniach si kliknite na Účty a heslá, Vybrať nové údaje a zvoľte možnosť Načítať. Ak si veríte, môžete si vybrať možnosť Manuálne a kontrolovať svoje maily sami.

Zapnite automatický jas

Ak sa vám rýchlo míňa batéria, môže byť dôvodom aj to, že obrazovka je jasnejšia ako je potrebné. Automatický jas si môžete nastaviť tak, že v Nastaveniach kliknete na Všeobecné – Prístupnosť – Obrazovka.

Nepoužívajte svoje dáta, keď máte k dispozícii wifi

Nielen že sú mobilné dáta drahšie, ale si vyžadujú aj viac energie. Ak chcete zapnúť wifi, prejdite prstom nahor a vyberte ikonku wifi v ľavom hornom poli Centra kontroly.

Vypnite automatické obnovenie pozadia

Veľa aplikácií sa neustále obnovuje a aktualizuje aj vtedy, keď ich nepoužívate. Zrušíte to v Nastaveniach – Všeobecné – Aktualizácia aplikácie na pozadí.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie IPhone