Viete o tom, že doteraz ste si svoj smartfón pravdepodobne nabíjali zle?

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Iphone_nabijacka_pixabay.com_.jpg
ilustračné: pixabay.com

Je to jasné. Batéria smartfónu je pokazená/zlá, pretože vydrží sotva jeden deň. Tušili ste, že chyba nie je len na strane výrobcu?

Mnohí z nás majú v sebe zakorenenú predstavu, že nabíjanie telefónu v krátkych dávkach môže dlhodobo poškodiť batériu a že je lepšie ho začať nabíjať, keď už je takmer vybitý. Podľa najnovších zistení sme však nemohli robiť nič horšie.

Batérie v smartfónoch sú totiž citlivé na vlastnú verziu „stresu“ a rovnako ako u ľudí im dlhodobý „stres“ škodí. Ak chcete, aby bola vaša smartfónová batéria v top stave a vy ste prežili svoj deň bez obáv o to, či vám vydrží, je potrebné zmeniť niekoľko vecí.

Nenechávajte ho zapnutý na nabíjačke, keď už je plne nabitý

Telefón treba odpojiť od nabíjačky hneď, ako sa nabije. Batéria je v opačnom prípade v „strese“, stave vysokého napätia.

V skutočnosti sa ho nesnažte nabiť na 100 %

Namiesto toho, aby ste ho nabíjali na 100 %, sa svoj smartfón snažte dobiť vždy, keď to potrebujete.

Zapojte svoj telefón kedykoľvek je to možné

Ukazuje sa, že batérie v našich inteligentných telefónoch sú „šťastnejšie“, keď ich nabíjame priebežne počas dňa, ako keď ich dáme na nabíjačku na dlhšiu dobu. Nabíjanie telefónu, keď stratí 10 % svojej pôvodnej kapacity, by bolo najlepšie. Keďže to nie je pre väčšinu ľudí praktické, stačí ho dať na nabíjačku kedykoľvek je to možné a nutné, prosto pripájať a odpájať ho aj niekoľkokrát denne.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať