3 ruské balety v Palace Cinemas AUPARK

Palace logo classics
palace logo classics Foto: Palace Cinemas AUPARK

BRATISLAVA 13. apríla (WBN/PR) – Premietanie medzinárodnej opery a baletu v Palace Cinemas Aupark sa neustále teší veľkej popularite. Už od decembra roku 2009 ste mali možnosť vidieť premietania z talianskej La Scaly, ruského Balletu Mariinsky Kirov a ďalších svetoznámych divadiel, exkluzívne na veľkom plátne. Tento krát má Palace Classics pre vás pripravené 3 ruské balety v prevedení skvelých ruských umelcov za sprievodu nezabudnuteľnej hudby Igora Stravinského. Palace Cinemas ponúka všetkým milovníkom baletu špeciálnu akciu na vstupné. Pri kúpe vstupenky na predstavenie Vták Ohnivák/Svätenie jari/Svadba, druhú vstupenku na to isté predstavenie získate zadarmo!

Vták Ohnivák

Princ Ivan dumajúc o nesmrteľnosti zbadá v Kascheiovej záhrade Vtáka Ohniváka, ktorého sa rozhodne chytiť. Vták Ohnivák sľúbi Ivanovi za odmenu, keď ho pustí na slobodu, pomoc v pátraní po nesmrteľnosti. V rovnaký večer sa Ivan zaľúbi do slúžky, ktorá je Kasheiova zajatkyňa. Vták Ohnivák pomôže Ivanovi zabiť Kasheia a spoločne oslavujú dosiahnutú slobodu.

Svätenie jari

Séria epizód , ktoré opisujú typické rituály jari. Starší členovia ponúkajú Bohovi Jari ako obetu mladé dievča, aby získal jeho priazeň. Najprv oslavujú úctu zeme a nakoniec dievča obetujú.

Svadba

Tento ruský balet pozostáva zo štyroch scén. Nevesta sa pripravuje na blížiace sa manželstvo. Nastavajúci manžel príde požiadať rodinu jeho budúcej manželky o požehnanie. Nevesta opúšťa svoju rodinu. Svadobná oslava.

VTÁK OHNIVÁK / SVÄTENIE JARI / SVADBA: ruský balet v pondelok 19. apríla 2010 o 19.00 v Palace Cinemas AUPARK (balet, záznam, dĺžka predstavenia : 110 minút)

HRAJÚ: Alexandra Iosifidi, Yekaterina Kondaurova

PRODUKČNÝ TÍM: Choreografia: Michel Fokine, Bronislava Nijinska and Vaslav Nijinsky

Dirigent: Valery Gergiev, Scéna a kostýmy: Anna a Anatoly Nezhny, Howard Sayette a Natalia Goncharova, Nicholas Roerich

Viac informácií o programe Palace Classics nájdete na http://palacecinemas.sk/classics

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom