Žreb Pohára federácie určil súperky pre slovenské tenistky

Dominika Cibulková
Zľava: Daniela Hantuchová, Anna Katarína Schmiedlová, kapitán Matej Lipták, Dominika Cibulková a Jana Čepelová po žrebe programu bratislavského stretnutia Slovensko - Austrália v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2016 tenisových reprezentačných družstiev žien. Bratislava, 5. február 2016. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 9. februára (WebNoviny.sk) – Tenistky Kanady budú súperkami Sloveniek v zápase play-off o II. svetovú skupinu Pohára federácie 2017 reprezentačných družstiev žien. Stretnutie sa uskutoční 16. – 17. apríla 2016 na Slovensku. Rozhodol o tom utorkový žreb v londýnskej centrále Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF). Tím SR bude mať pred sebou „záchranársku“ výzvu po minulotýždňovej bratislavskej prehre 2:3 s Austrálčankami v rámci 1. kola II. svetovej skupiny týchto MS pod hlavičkou ITF.

Kanaďanky v rovnakej fáze súťaže tiež v domácom prostredí nestačili na Bielorusky (2:3). V Québec City im minulý víkend chýbala ich najlepšia hráčka Eugenie Bouchardová (58. v rebríčku WTA), vo dvojhrách sa predstavili Francoise Abandová (332.) a Aleksandra Wozniaková (807.), teda hráčky s oveľa nižším renkingovým postavením, než má ich jednotka Bouchardová. Vo štvorhre majú k dispozícii Gabrielu Daberowskú, momentálne 49. v deblovom poradí.

Slovenské tenistky sa stretli s Kanaďankami pred dvoma rokmi v Québec City a domáce hráčky zvíťazili 3:1. V slovenskom tíme vtedy chýbali Dominika Cibulková, Daniela Hantuchová aj Magdaléna Rybáriková. Vo dvojhrách nastúpili Jana Čepelová a Kristína Kučová.

„Pred žrebom som povedal, že si želám Kanadu alebo Argentínu doma a to sa aj splnilo. Kanada je silný a atraktívny súper. Majú vo svojom strede Eugenie Bouchardovú, ktorá už bola aj vo finále Wimbledonu a v roku 2014 hrala dovedna trikrát v semifinále na grandslamovom turnaji. Je to univerzálna hráčka, nebezpečná na každom povrchu, jedna z najväčších nádejí svetového tenisu. V Kanade sme zatiaľ naposledy tesne prehrali, takže máme im čo odplácať. Máme vyrovnanejší tím a verím, že v domácom prostredí máme šancu udržať sa medzi najlepšími 16 tímami na svete. Ako povrch prichádza do úvahy ‚hard‘ aj antuka. Možno zvolíme práve antukový podklad, keďže sa tento zápas bude hrať na prahu antukovej sezóny,“ uviedol generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška v reakcii pre agentúru SITA.

Obrazom: Fedcupový súboj Slovensko – Austrália

„Ešte včera som si myslel, že pri žrebe budeme medzi nasadenými tímami. Situácia sa po víkendových zápasoch trochu zmenila. Boli sme nenasadeným tímom, čo úplne zmenilo naše alternatívy na súpera. Z tých krajín, ktoré prichádzali do úvahy, som si najviac prial Argentínu. Z tých štyroch možností ju považujem za najslabšiu,“ uviedol Matej Lipták v reakcii pre agentúru SITA a ďalej pokračoval: „Každý súper je náročný, ak nastúpi v najsilnejšom zložení. To platí aj o Kanade na čele s Bouchardovou, ale ich druhá hráčka nedosahuje jej kvality. Majú však celkom dobrý deblový pár. Samozrejme, všetko bude závisieť od toho, v akom zložení k nám prídu a s ktorými hráčkami budeme môcť nastúpiť my. Kanadu teda považujem za prijateľného súpera, ale záležať bude na forme hráčok a zložení oboch tímov,“ doplnil Matej Lipták.

V Kanade zavládlo sklamanie po neúspešnom víkendovom účinkovaní s Bieloruskom. „Prehra bola pre nás zdrvujúca, ale musíme ísť ďalej a začať už prípravu na súboj proti Slovensku. Protivníka poznáme veľmi dobre, hrali sme so SR predvlani a zvíťazili sme. Máme šťastie, že sme mohli odohrať od roku 2014 toľko zápasov v domácom prostredí. Teraz nastal čas, aby sme sa opäť vydali na cesty,“ uviedol kapitán kanadského tímu Sylvain Bruneau pre portál tenniscanada.com.

Žreb play-off o II. svetovú skupinu Pohára federácie 2017

Srbsko – Belgicko

Poľsko – Taiwan

Slovensko – Kanada

Ukrajina – Argentína

Žreb play-off o I. svetovú skupinu Pohára federácie 2017

Rusko – Bielorusko

Španielsko – Taliansko

Rumunsko – Nemecko

Austrália – USA

– hrá sa 16.- 17. apríla 2016, krajiny napísané ako prvé majú výhodu domáceho prostredia

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aleksandra WozniakováDaniela HantuchováDominika CibulkováEugenie BouchardováIgor MoškaJana ČepelováKristína KučováMagdaléna RybárikováMatej Lipták
Firmy a inštitúcie Slovenská ženská tenisová reprezentácia