Zranený Gernát si na MS v hokeji 2023 nezahrá, slovenský tím posilní Jánošík

Slovensko - USA, štvrťfinále ZOH v Pekingu, Martin Gernát
Martin Gernát. Foto: archívne, SITA/AP.

Slovenský hokejový obranca Martin Gernát sa nepredstaví na majstrovstvách sveta v Lotyšsku a Fínsku, ktoré sa začnú už v piatok 12. mája a potrvajú do 28. mája.

Tridsaťročný bek sa totiž zranil a realizačný tím musel hľadať za neho náhradu. Jeho miesto v národnom tíme zaujme Adam Jánošík. Informáciu priniesol Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH).

Vyšetrenia nepriniesli dobrú správu

Gernát sa zranil ešte vo štvrtok v prípravnom zápase proti domácim Rakúšanom v Kafenbergu, Slováci prehrali 3:6. Slovenský bek utrpel zdravotnú indispozíciu pri náraze do otvorených dvierok na striedačke súpera. Prvé odhady lekárov nepotvrdili komplikované zranenie, ďalšie vyšetrenia však boli iné.

„Opätovné vyšetrenie odhalilo, že po tréningovej záťaži prišlo k natrhnutiu brušného svalstva. Takéto zranenie mu neumožňuje štart na majstrovstvách sveta,“ vysvetlil tímový lekár Pavol Lauko.

Gernát si tak nepripíše štart na tretích MS, v minulosti si zahral na svetových šampionátoch v rokoch 2017 a 2021.

Jánošík bol už na piatich MS

Kouč Craig Ramsay tak bude mať v Rige v defenzíve k dispozícii Adama Jánošíka, ktorý v najcennejšom drese odohral už 96 duelov. Zahral si na piatich MS, nechýbal na šampionátoch v rokoch 2015, 2017, 2018, 2021 a 2022.

Do dejiska MS 2023 odletia Slováci už v stredu 10. mája a v piatok 12. mája o 15.20 h absolvujú prvý súboj na šampionáte, v lotyšskej Rige vyzvú Čechov. V B-skupine si neskôr zmerajú sily aj s Lotyšmi, Kanaďanmi, Švajčiarmi, Kazachmi a Nórmi.

Káder slovenskej hokejovej reprezentácie pre MS 2023:

Brankári: Samuel Hlavaj, Dominik Riečický, Stanislav Škorvánek
Obrancovia: František Gajdoš, Mário Grman, Michal Ivan, Adam Jánošík, Samuel Kňažko, Patrik Koch, Dávid Mudrák, Mislav Rosandič
Útočníci: Peter Cehlárik, Viliam Čacho, Martin Chromiak, Marek Hrivík, Libor Hudáček, Miloš Kelemen, Andrej Kudrna, Róbert Lantoši, Mário Lunter, Oliver Okuliar, Richard Pánik, Pavol Regenda, Matúš Sukeľ, Alex Tamáši

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Adam JánošíkCraig RamsayMartin Gernát
Firmy a inštitúcie SZĽH Slovenský zväz ľadového hokeja