Zomrela bývalá vicestarostka Petržalky Jana Hrehorová

Jana Hrehorová
Bývalá vicestarostka bratislavskej Petržalky a poslankyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Jana Hrehorová. Foto: www.facebook.com

Vo veku 42 rokov vo štvrtok zomrela bývalá vicestarostka bratislavskej Petržalky a poslankyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Jana Hrehorová. Informovala o tom hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Pomáhala tým, ktorí potrebovali

Hrehorová pôsobila ako vicestarostka Petržalky v rokoch 2018 až 2022 a štyri roky predtým aj ako poslankyňa miestneho zastupiteľstva.

„Dlhé roky sa angažovala aj v neziskovom a dobrovoľnom sektore v snahe pomáhať tým, ktorí to potrebujú najviac,“ uviedla Halašková.

Hrehorová na miestnom úrade Petržalka následne pracovala v rámci kancelárie starostu a prednostu, pričom jej hlavnou agendou bola komunikácia s miestnymi organizáciami a koordinácia spoločenských podujatí vrátane kultúrnych aktivít Petržalky.

Dodávala iskru i nadhľad

„Napriek množstvu pracovných, politických aj dobrovoľníckych aktivít bola Janka vždy usmiata, priateľská a každému kolektívu dodala humor, iskru aj nadhľad. Spolu s ňou tak naše rady opúšťa aj časť bezodnej energie, ktorú okolo seba nezištne rozdávala nielen na petržalských podujatiach,“ dodala Halašková.

Úprimnú sústrasť pozostalým vyjadril na sociálnej sieti tiež starosta Petržalky Ján Hrčka a predseda BSK Juraj Droba.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján HrčkaJana HrehorováJuraj DrobaMária Halašková
Firmy a inštitúcie BSK Bratislavský samosprávny kraj