Zomrel legendárny americký moderátor, Larry King sa dožil 87 rokov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Larry King
Moderátor Larry King zomrel vo veku 87 rokov. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 23. januára 2021, 15:24

Vo veku 87 rokov v sobotu v Los Angeles skonal legendárny americký moderátor Larry King. Správu o smrti rodáka z Brooklynu ako prvé poskytlo televízne štúdio Ora Media, ktorého bol spoluzakladateľom. Neskôr ju potvrdil aj Kingov syn Chance.

Hospitalizácia v nemocnici pre COVID-19

Príčina smrti nie je známa. Televízia CNN ešte 2. januára informovala, že bol viac ako týždeň hospitalizovaný s ochorením COVID-19. Moderátor, ktorý mal svojho času na CNN svoju známu talkšou, trpel ochorením diabetes 2. typu a v priebehu rokov mal viacero zdravotných problémov vrátane niekoľkých infarktov a rakoviny pľúc.

Jeho zdravotné problémy ho inšpirovali k zriadeniu neziskovky Larry King Cardiac Foundation, ktorá sa zameriava na pomoc ľuďom bez zdravotného poistenia.

King urobil asi 50-tisíc rozhovorov

King uskutočnil odhadom 50-tisíc živých rozhovorov. V roku 1995 predsedal mierovému samitu na Blízkom východe, na ktorom sa zúčastnil vtedajší palestínsky vodca Jásir Arafat, jordánsky kráľ Husajn a izraelský premiér Jicchak Rabin.

Bol známy tým, že získaval hostí, ktorí notoricky odmietali vystúpenia v médiách. Rozhovor mu neodmietli mnohé svetové osobnosti – Elizabeth Taylor, tibetský dalajláma, Michail Gorbačov, Barack Obama, Bill Gates, Frank Sinatra či Lady Gaga

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Larry King