Zomrel bývalý svetový šampión perovej váhy Sugar Ramos, dvoch súperov „poslal“ na smrť

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Moore Ramos Bout
Davey Moore v zápase proti Sugarovi Ramosovi (vpravo). Foto: archívne, SITA/AP.

MEXICO CITY 8. septembra (WebNoviny.sk) – Bývalý kubánsky boxer Ultiminio Ramos, známejší pod menom Sugar Ramos, svetový šampión v perovej váhe, zomrel v nedeľu 3. septembra 2017 vo veku 75 rokov na následky komplikácií rakoviny.

Začal boxovať v 15. rokoch

Profesionálne začal boxovať vo svojich 15. rokoch. Preslávil sa v roku 1963, keď na Dodger Stadium v Los Angeles získal svoj prvý titul v perovej váhe proti Daveymu Moorovi. Stal sa prvým šampiónom organizácie WBC. Súper mal v prvých kolách prevahu, ale v 10. kole Kubánec zasadil súperovi knokaut.

Moore odišiel z ringu po vlastných nohách, ale v šatni stratil vedomie a po dvoch dňoch v kóme zomrel. Po tragickej udalosti kalifornský guvernér Edmund Brown žiadal zakázať box ako šport, hudobník Bob Dylan neskôr zložil pesničku s názvom Kto zabil Moora?

Na konte má 55 víťazstiev

Po súboji s Ramosom zomrel aj ďalší boxer José Blanco, ktorého knokautoval v roku 1958 v 9. kole. Po úteku z Kuby po nástupe Fidela Castra žil Ramos v Mexiku.

Jeho bilancia v ringu je 55 víťazstiev (40x K.O.), 4 remízy a 7 prehier. Kariéru ukončil v roku 1972. V roku 2001 ho uviedli do Medzinárodnej siene slávy boxu.

„Budeme si ho pamätať ako veľkého šampióna, ale ešte viac ako priateľského, pravého a láskavého človeka,“ povedal prezident organizácie World Boxing Council (WBC) Mauricio Sulaiman.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Bob Dylan