Zmeko bude viesť Ozbrojené sily aj naďalej, do funkcie bol vymenovaný prezidentkou Čaputovou (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
PREZIDENTKA: Povýšila a vymenovala generálov OS SR
Zľava: Náčelník GŠ OS SR Daniel Zmeko a prezidentka SR Zuzana Čaputová počas vymenovania náčelníka Generálneho štábu (GŠ) Ozbrojených síl (OS) SR a povýšenia troch členov OS SR v Prezidentskom paláci. Bratislava, 4. máj 2022. Foto: SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 4. mája 2022, 15:26

Prezidentka Zuzana Čaputová v stredu opätovne vymenovala do funkcie náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR (OS SR) generála Daniela Zmeka. O jeho vymenovaní rozhodla vláda SR na svojom zasadnutí v stredu 27. apríla.

Hlava štátu zároveň do hodnoty generálmajora povýšila veliteľa Vzdušných síl OS SR Róberta Tótha a zástupcu náčelníka Generálneho štábu OS SR Petra Babiara. Do hodnosti brigádneho generála vymenovala veliteľa Strategického centra krízového manažmentu Martina Remeša.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Čaputová v príhovore pri príležitosti ich vymenovania pripomenula, že dva mesiace vojny na Ukrajine a stupňujúce sa politické a teritoriálne požiadavky Ruska už väčšinu slovenskej spoločnosti priviedli k uvedomeniu, že mier a bezpečie už nie je samozrejmosť.

„Táto bezpečnosť nás bude niečo stáť. Vezmime to, prosím, ako príležitosť pre vnímanie Ozbrojených síl SR občanmi Slovenska, ako hlavného garanta našej bezpečnosti,“ vyhlásila. Dodala, že jednotliví velitelia v nej, ako hlavnej veliteľke OS SR, budú mať plnú podporu.

„Do ďalšieho obdobia vám želám pevné zdravie, veľa odhodlania a úspechov vo vašej práci, aby naše ozbrojené sily boli dobre pripravené na plnenie úloh obrany a bezpečnosti Slovenskej republiky a našich spojencov,“ uzavrela.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Daniel ZmekoRóbert TóthZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie Ozbrojené sily SRVláda SR