Žilina prehrala v predkole EL UEFA, v zápase sa aj červenalo

Viktor Pečovský
Viktor Pečovský videl v zápase aj žltú kartu. Foto: SITA/Martin Havran
ĽUBĽANA 18. júla (WEBNOVINY) – Futbalisti MŠK Žilina prehrali vo štvrtkovom prvom stretnutí 2. predkola Európskej ligy UEFA 2013/2014 na ihrisku slovinského tímu Olimpija Ľubľana 1:3.

Skóre duelu otvoril v 19. min domáci devätnásťročný útočník Andraž Šporar, druhý presný zásah Olimpije pridal o sedem minút Enis Djurkovič.

Žilina znížila v 82. min zásluhou stredopoliara Michala Škvarku.

Konečnú podobu výsledku dal v nadstavenom čase domáci Djordje Ivelja.

V zápase sa aj červenalo, v závere prvého polčasu musel opustiť ihrisko najprv domáci Antonio Delamea-Mlinar za úder do tváre Jakuba Paura a po ňom aj Žilinčan Babatounde Bello po druhej žltej karte.

Odveta je na programe budúci štvrtok 25. júla v Žiline.

Výsledok štvrtkového prvého stretnutia 2. predkola Európskej ligy UEFA vo futbale:

Olimpija Ľubľana (Slovin.) – MŠK Žilina (SR) 3:1 (2:0)

Góly: 19. Šporar, 26. Djurkovič, 90.+ Ivelja – 82. Škvarka, ŽK: 42. Zarifovič, 61. Trifkovič, 69. Zeba – 37. Bello, 68. Pečovský, 85. T. Hučko, ČK: 41. Delamea-Mlinar za úder do tváre – 45.+ Bello po druhej ŽK, rozhodovali: Tohver – Reinvald, Klaasen (všetci Est.)

Ľubľana: Džafič – Jovič, Delamea-Mlinar, Zarifovič, Bagarič – Trifkovič, Ivelja – Omladič, Zeba (73. Etémé Mbatama), Djurkovič (46. Mitrovič) – Šporar (77. Valenčič)

Žilina: Dúbravka – Mabouka, Piaček, Akakpo, T. Hučko – Pečovský – Mihalík (63. Guba), Bello, Paur (46. Škvarka), Pich – T. Majtán

I. polčas

Prvú šancu mali domáci v 4. min, tvrdú strelu Omladiča z priameho kopu z 30 m vyrazil Dúbravka na kraj ihriska. V 12. min sa v podobnej situácii ocitol na opačnej strane Paur, jeho pokus letel tesne vedľa pravej žrde Džafičovej bránky.

Domáce tribúny prvýkrát rozjasal v 19. min ešte len 19-ročný útočník Šporar, ktorý z 18 m trafil presne po zemi k pravej žrdi žilinskej svätyne – 1:0.

Domáci boli na koni a v 26. min sa radovali znova – z hranice pokutového územia Djurkovič namieril presne opäť k pravej žrdi – 2:0.

Záver prvého dejstva poznačili dve vylúčenia. Najprv sa porúčal domáci Delamea-Mlinar za úder do Paurovej tváre a tesne pred prestávkou musel opustiť trávnik po druhej žltej karte aj žilinský Bello.

II. polčas

Druhý polčas sa začal vo svižnom tempe, v 47. min sa neujala strela striedajúceho Škvarku z priameho kopu. V 51. min bolo takmer 3:0, Dúbravka bravúrne vyrazil Bagaričov volej smerujúci pod brvno.

Zverenci trénera Guľu sa snažili urobiť niečo s výsledkom, ale snaha Hučka, Škvarku či Picha neslávila úspech. Ďalšiu veľkú šancu mal v 71. min domáci Trifkovič, ale nemieril presne.

„Šošoni“ sa dočkali gólového zápisu v 82. min, Majtán našiel v šestnástke Picha, ktorý posunul Škvarkovi a ten rutinérsky zakončil – 2:1.

Už keď sa zdalo, že Žilinčania odcestujú domov s jednogólovým mankom, v nadstavenom čase sa presadil domáci Ivelja a stanovil konečný rezultát – 3:1.

Hlas

Adrián Guľa (tréner Žiliny): „Mali sme veľmi nekoncentrovaný a ustráchaný vstup do stretnutia, málo sebavedomia – a súper dvakrát udrel. V druhom polčase sme potrebovali znížiť, chalani to pochopili, boli presnejší, pripravili si pozície a dokázali streliť gól. To nám dávalo oveľa väčšiu nádej, zacítili sme, že môžeme aj vyrovnať, ale stratili sme loptu, čo súper efektívne využil a ujal sa dvojgólového vedenia.“