Futbalisti Senice v predkole EL UEFA remizovali v Podgorici

Senica, futbal
Futbalisti Senice remizovali v Podgorici 2:2. Foto: SITA/Martin Medňanský
PODGORICA 18. júla (WEBNOVINY) – Futbalisti FK Senica remizovali 2:2 (1:0) vo štvrtkovom prvom stretnutí 2. predkola Európskej ligy UEFA 2013/2014 na ihrisku čiernohorského tímu FK Mladost Podgorica.

„Záhoráci“ viedli po prvej štyridsaťpäťminútovke zásluhou gólu českého záložníka Jana Kalabišku.

Na 1:1 vyrovnal po polčasovej prestávke z pokutového kopu Ivan Kneževič.

Hostia sa opäť ujali vedenia, keď ich druhý gól dal ďalší legionár – Lamine Diarrassouba.

Konečnú remízu zariadil päť minút pred koncom riadneho hracieho času Japonec Taku Išihara.

Odvetný duel v Senici je na programe budúci štvrtok 25. júla s predbežným úvodným výkopom o 19.30 h.

Výsledok štvrtkového prvého zápasu 2. predkola Európskej ligy UEFA vo futbale:

FK Mladost Podgorica (Č. Hora) – FK Senica (SR) 2:2 (0:1)

Góly: 55. Kneževič (z pok. kopu), 85. Išihara – 33. Kalabiška, 76. Diarrassouba, ŽK: 71. Sankovič, 87. Kneževič, 89. Novovič – 27. Jaroslav Diviš, 87. Diarrassouba, 90.+ Martin Zeman, rozhodoval: Meškov (Rus.)

Podgorica: Vujadinovič – Tomič, Šofranac, Mitrovič, Živkovič – Sankovič, Išihara – V. Savičevič, Kaljevič (70. Novovič), Seratlič – Kneževič

Senica: Šulla – Cristovam, Križko, Brabec, Čermák (52. Martin Zeman) – Jaroslav Diviš (90. Hiago), T. Kóňa, Jirásek (60. Opiela), Kalabiška – Diarrassouba, Piroska

I. polčas

Úvodnú desaťminútovku lepšie zvládli domáci, ale nevypracovali si nijakú vyloženú šancu. Prvú veľkú príležitosť duelu mali „Záhoráci“, Jiráskovu strelu zo 17. min s námahou vyrazil domáci brankár pred seba.

Hostia potvrdili zlepšený výkon vedúcim gólom Kalabišku v 33. min, ktorý skóroval hlavičkou – 0:1. Podgorica potom pohrozila nebezpečným centrom Seratliča, ale Šulla bol pozorný.

II. polčas

FK Mladost vyrovnal v 55. min, z pokutového kopu nariadeného za faul na Seratliča sa presadil Kneževič – 1:1.

Po hodine hry hlavička Diarrassoubu smerovala tesne nad. O dve minúty neskôr V. Savičevič trafil len do bočnej siete. Ten istý hráč preveril senického gólmana strelou aj v 66. min.

Domáci dali aj druhý gól, ale hlavný arbiter ho neuznal. Seničania nepodľahli tlaku zo strany domácich. Naopak, v 76. min sa ujali vedenia zásluhou presného zásahu Diarrassoubu – 1:2.

Konečný nerozhodný výsledok zariadil Japonec Išihara päť minút pred koncom riadneho hracieho času – 2:2.

Hlasy:

Nikola Rakojevič (tréner Podgorice): „S výsledkom som spokojný, zvlášť, keď sme hrali s tímom, ktorému sa už začala domáca súťaž. Po prvom inkasovanom góle sme mali desať minút, keď sme sa potrebovali dostať do zápasu. Oba góly sme dostali po hrubých chybách v obrane. Senica dokázala, že má skúsenejší tím, my sa stále učíme, máme mladý káder s neskúsenými futbalistami. Odvetný duel o týždeň bude totálne iný, dnes sme videli naše i súperove silné a slabé stránky, stretnutie si zanalyzujeme a chceme sa dobre pripraviť. Do odvety si veríme, som optimista. Človek, ktorý robí šport, musí byť optimista. Máme sedem dní na prípravu do odvety. Po tomto zápase poznáme svojho súpera oveľa viac a dokážeme sa na neho ešte lepšie pripraviť. Chceme postúpiť.“

Eduard Pagáč (tréner Senice): „Je mi ľúto, že z Podgorice nevezieme lepší výsledok. Zápas sme mali dotiahnuť do víťazného konca. Na konci stretnutia súper udrel po zbytočnej štandardke. Práve tá nás stála víťazstvo. Musíme sa skoncentrovať na odvetný duel. Súper nás nezaskočil. Hral presne to, čo proti Videotonu. Všetky tri zápasy v Európskej lige hrali prakticky to isté. Ich hra bola založená na dobrej defenzíve. Nebezpeční boli i útočníci. Máme týždeň na to, aby sme si stretnutie zanalyzovali a pripravili sa na odvetu. Doma chceme vyhrať a postúpiť.“