Žigmund Pálffy pokoril hetrikom Nitru, Poprad zdolal Trenčín

Dukla Trenčín - HK AutoFinance Poprad
Hráč HK AutoFinance Poprad Ľubomír Vaic (vľavo) a hráč Dukly Trenčín Radovan Trefný počas 49. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy medzi Dukla Trenčín - HK AutoFinance Poprad. Trenčín, 19. február 2012. Foto: SITA/Tomáš Somr

BRATISLAVA 19. februára (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov nedeľňajších zápasov 49. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport extraligy 2011/2012.

Výsledky:

*HK 36 Skalica – HK Nitra 6:5 (3:2, 0:3, 3:0)

*Dukla Trenčín – HK AutoFinance Poprad 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

*MHC Mountfield Martin – HKm Zvolen 2:1 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)

*HC Košice – MsHK DOXXbet Žilina 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)

*HC’05 Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

HK 36 Skalica – HK Nitra 6:5 (3:2, 0:3, 3:0)

I. tretina

Už v 3. min využil Kutálek chybu nitrianskej obrany a samostatne zakončil presnou strelou do pravého horného rohu bránky – 1:0. Odpoveď mohla prísť v tej istej minúte pri Ručkayovej šanci, ale skóre vyrovnal dorážkou až Štefanka v 4. min. V druhej polovici tretiny sa presadil Obdržálek, ktorému ku gólu výrazne pomohol tečom obranca Nitry.
Zigmund palffy
Skalica

Domáci sa z vedenia netešili ani minútu, keď Hamrák v úniku prekonal Lakosila pomedzi betóny. Pálffy sa nechcel zmieriť s vyrovnaným stavom a počas presilovej hry spomedzi kruhov vystrelil puk pomedzi Fedorove nohy. Ďalšie gólové šance prišli najmä zo strany hostí, no v koncovke mali Nitrania problém.

II. tretina

Aj v druhej tretine sa hralo od prvej min. Segľa s Mašlonkom sa už v úvode postarali o vyrovnanie. O pár sekúnd sa mohli hráči Nitry dostať už do vedenia, po spolupráci Salijiho a Hrnku.

Napriek množstvu gólov bolo stretnutie charakteristické najmä nepresnými prihrávkami a ťažkosťami v rozohrávke na oboch stranách. V polovici duelu nebol po porade s videorozhodcom uznaný gól domácich a o pár minút neskôr skórovali hostia pri prečíslení dvoch na jedného.

Nitra sa dostala do psychickej výhody, ktorú zužitkovala druhá formácia pri kombinačnom góle, po ktorom Lakosila vystriedal Tomek. V závere tretiny si Skaličania dokázali vyvinúť tlak a šanciam Pálffyho a Šáteka v záverečných minútach druhej tretiny chýbalo len málo.

III. tretina

Hoci sa v úvode záverečnej tretiny hralo vlažne, tempo sa zvyšovalo a v rýchlosti pridali najmä domáci. Pálffy najskôr premenil nariadené trestné strieľanie a po ataku naňho taktiež využil presilovú hru. Záverečný gól stretnutia, ktorý zároveň rozhodol o víťazstve Skalice strelil Hruška po skalickom tlaku a efektnej akcii so Šmachom a Pálffym.

Reakcie:

Svatopluk Kosík (asistent trénera Skalice): „Prvé dve tretiny sme predvádzali nepresvedčivý výkon, v hre bolo plno nepresností. V tretej časti hry sme zredukovali mužstvo na tri päťky, vytvorili sme si tlak a dokázali vyhrať.“

Miloš Fleischer (asistent trénera Nitry): „My sme po prehratom zápase chceli už vyhrať. Hrali sme dobre. V prvej tretine sme si dali tri vlastné góly, v druhom dejstve sa nám podarilo otočiť výsledok a v tretej tretine stačilo hrať disciplinovane, aby sme si náskok udržali. Nepodarilo sa nám to a Skaličania využili presilovku. Hráči HK 36 hrajú najlepšie presilové hry v extralige, a to rozhodlo.“

Góly: 3. Kutálek, 12. Obdržálek (J. Hruška, R. Konečný), 13. Pálffy (R. Konečný, J. Hruška), 45. Pálffy (z trest. strieľania), 49. Pálffy (Lušňák, Šmach), 51. J. Hruška (Pálffy, Šmach) – 4. M. Štefanka (Rais, Kropáč), 13. Hamrák (M. Segľa), 22. M. Segľa (Mašlonka), 30. Rais (Martin Bača, M. Štefanka), 35. Kropáč (M. Štefanka, R. Tománek)

Vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: R. Školiak 5+DKZ za hrubosť – Tůma 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Jonák – R. Návratek, M. Junek, 2018 divákov

Skalica: Lakosil (35. Tomek) – Vyrúbalík, Šmach, Pojkar, Kloz, Jankovič, Křetinský, Gula, Magušin – Pálffy, Lušňák, R. Školiak – Obdržálek, J. Hruška, R. Konečný – Kutálek, Holovič, Šátek – J. Jurík, Klejna, T. Mikúš

Nitra: I. Fedor (13. Šimboch) – Rais, Ďurák, Vosátko, Martin Bača, Gurčík, Ordzovenský, Tůma – H. Ručkay, Hrnka, G. Saliji – Kropáč, M. Štefanka, R. Tománek – Mašlonka, M. Segľa, Hamrák – Šumichrast, Káčer, Radulay

Dukla Trenčín – HK AutoFinance Poprad 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)

I. tretina

Zápas sa od začiatku hral vo svižnom tempe a zaujímavé akcie sa striedali na oboch stranách. Hostia sa už v 46. sekunde stretnutia ujali vedenia Strömbergovým gólom, čím súpera dokonale zaskočili. Domáci však neklesli na duchu a snažili sa o nátlakovú útočnú aktivitu.

V prvej tretine však z nej vyťažili iba trikrát nastrelenie žŕdky. V 2. min Melichárek v 15. Tvrdoň a v 20. Nechala. Podtatranci boli oveľa efektívnejší a v 17. min Fabian pri signalizovanom vylúčení zvýšil ich náskok.

II. tretina

Aj v druhej časti Trenčania márne dobýjali súperove hradby, viacero sľubných šancí v skrumáži pred popradskou bránkou však neviedlo k zmene skóre. Hostia popri riešení obranných záležitostí párkrát pohrozili protiútokmi, ale predovšetkým sa sústredili na stráženie svojej dvojgólovej výhody.

IIII. tretina

Svoju cestu za víťazstvom si cieľavedomí Popradčania spevnili využitou presilovkou v 45. min, keď Chovan gólovo zakončil vyšachovanie súperovej obrany. Trenčín však nezložil zbrane a dôrazne hostí pritlačil, v 49. min znížil Šťastný pohotovou dorážkou, v 55. min Bednár z uhla trafil presne medzi brankárov betón a žŕdku, pričom puk prepadol za čiaru do bránky – 2:3.

V hektickom závere zápasu bol hosťujúci brankár v ohni striel, ale Poprad odolal aj trenčianskej 45-sekundovej hre bez brankára a udržal si svoje víťazstvo.

Hráči Dukly Trenčín Ján Pardavý (vľavo), Jakub Gašparovič (vpravo) a generálny manažér Dukly Trenčín Andrej Kollár (druhý zľava) odovzdávajú šek vo výške 4419,- eur Ľudmile Kolesárovej ako výťažok z predaja špeciálnych dresov počas zápasu 49. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy medzi Dukla Trenčín - HK AutoFinance Poprad. Trenčín, 19. február 2012. Foto: SITA/Tomáš Somr

Hráč HK AutoFinance Poprad Kim Strömberg (vľavo) sa raduje z gólu počas zápasu 49. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy medzi Dukla Trenčín - HK AutoFinance Poprad. Trenčín, 19. február 2012. Foto: SITA/Tomáš Somr
Brankár HK AutoFinance Poprad Marcel Melicherčík (vpravo) a hráč Dukly Trenčín Peter Sojčík počas 49. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy medzi Dukla Trenčín - HK AutoFinance Poprad. Trenčín, 19. február 2012. Foto: SITA/Tomáš Somr
Hráč HK AutoFinance Poprad Ľubomír Vaic (vľavo) a hráč Dukly Trenčín Andrej Šťastný počas 49. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy medzi Dukla Trenčín - HK AutoFinance Poprad. Trenčín, 19. február 2012. Foto: SITA/Tomáš Somr
Hráč Dukly Trenčín Ján Pardavý (vpravo) a hlavný rozhodca Ján Višňovský v rozhovore počas 49. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy medzi Dukla Trenčín - HK AutoFinance Poprad. Trenčín, 19. február 2012. Foto: SITA/Tomáš Somr

Reakcie:

Róbert Kaláber (tréner Trenčína): „Tento zápas sme vôbec nezačali dobre, prehrávali sme o dva góly a to poznačilo celý ďalší vývoj. Hoci sme sa snažili hrať útočne, pred bránkou sme boli nedôrazní a v zakončení sme nemali potrebný pokoj na hokejkách. Musím však pochváliť hráčov za to, že ani za nepriaznivého stavu súboj nezabalili a bojovali až do konca. Chýbalo nám však trochu viac šťastia na obrat.“

Ladislav Svozil (tréner Popradu): „My sme začali veľmi dobre, streleným gólom hneď z našej prvej šance. Hoci sme viedli, nevyvarovali sme sa našich tradičných chýb a v našom obrannom pásme nám chýbal potrebný dôraz. Trenčín si vynútil tlak a my sme sa dlho spod neho nedokázali vymaniť. Nakoniec sme naše víťazstvo dokázali udržať, v ďalších zápasoch a najmä v play-off sa však musíme takýchto chýb vyvarovať.“

Góly: 49. A. Šťastný (Pardavý), 55. E. Bednár (Tybor) – 1. Strömberg (Koskinen, R. Suchý), 17. Fabian (Michal Chovan, R. Rapáč), 45. Michal Chovan (Vaic, Balán)

Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Višňovský – Stano, Brath, 2480 divákov

Trenčín: V. Kováč – Hlubuček, Trefný, Nechala, Gabriš, Habšuda, E. Bednár, Štindl, M. Biro – P. Fabuš, A. Šťastný, Pardavý – O. Mikula, Melichárek, J. Gašparovič – Sojčík, R. Tvrdoň, Tybor – M. Filo, M. Daňo, P. Kopecký

Poprad: Melicherčík – Pentikäinen, R. Suchý, Kovačevič, Tavželj, Fabian, D. Kramár, Malina – Strömberg, Koskinen, Kuľha – Michal Chovan, Balán, Vaic – Svačina, A. Kroták, R. Rapáč – S. Takáč, Škovira, P. Svitana

MHC Mountfield Martin – HKm Zvolen 2:1 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)

I. tretina

Nemastná-neslaná prvá tretina veľa hokejovej krásy nepriniesla. Obojstranne nepresný hokej s minimom šancí skrehnutých divákov nezohrial. Úvodnú príležitosť zápasu mal v 5. min Kriška, Trenčan jeho zámer, podobne ako Galambošov o 4 min neskôr, vystihol. Na druhej strane zaujal prienik Zuzina, ale jeho bekhendová strela skončila u Šimka.

Aj Otčenáš o minútu neskôr stroskotal na martinskom gólmanovi. Čakanie na prvý gól ukončil v 15. min v presilovke štyroch proti trom Výborný a poslal Martin do vedenia – 1:0. V 18. min mohol pridať Važan rovnako v presilovej hre gólovú poistku, ale tiesnený nemal dostatok priestoru na lepšie zakončenie.
Marek Šimko

II. tretina

V druhej tretine obaja súperi pridali, najmä domáci zlepšili pohyb a tlačili sa pred Trenčana. Hostia prežili aj krušnú 27. min, keď najskôr Trenčan vychytal Škodu a po ňom Fadrný nastrelil hornú žŕdku.

O minútu neskôr sa v prečíslení dvoch na jedného nepresadil Zuzin, lebo aj Šimko bol pozorný.

V nasledujúcich minútach sa hralo hore-dole, na ľade pribúdali osobné súboje a zápas mal dramatický náboj. V 38. min dopravil odrazený puk od Trenčana do siete Škoda, rozhodca D. Konc si ešte celú situáciu overil u videorozhodcu a pre posunutú bránku gól neuznal.

Na začiatku tretej tretiny sa sám pred prázdnou bránkou nezorientoval Škoda. To mohlo „kosačky“ mrzieť, lebo v 45. min už bolo vyrovnané. V presilovej hre po strele Hraška prepadol puk cez lapačku Šimkovi – 1:1. Začínalo sa odznova a obe mužstvá vyvíjali snahu o gól, ktorý by ich posadil na víťazného koňa.

Na svojej hokejke ho mal v 57. min Ižvolt, ale zblízka neprekonala zvolenského gólmana. Martinčania vyvinuli v závere enormný tlak, ale gól nie a nie padnúť. Nedal ho ani Galamboš 10 s pred treťou sirénou, keď korčuľoval sám na Trenčana. V nadstavenom čase sa presadil strelecký smoliar zápasu Škoda a zariadil víťazstvo pre Martinčanov. Zvolenčania prehrali už desiatykrát za sebou.

Reakcie:

Branislav Stolárik (asistent trénera Martina): „Zbytočne sme stratili bod, lebo maximálnym úspechom by bol trojbodový zisk. To by sme však museli premeniť niektorú z množstva šancí, ktoré sme si vypracovali. Keď doma strelíme v riadnom hracom čase len jeden gól, ťažko môžeme pomýšľať na lepší výsledok. V nadstavenom čase sa k nám vrátilo šťastie, ktoré nás v závere tretej tretiny opustilo.“

Vladimír Klinga (asistent trénera Zvolena): „Chceli sme prelomiť nepriaznivú sériu prehier, preto sme začali v prvej tretine opatrnejšie. Potom sme však videli dobrý, dramatický zápas, v ktorom bolo veľa šancí a diváci si prišli na svoje. V závere tretej tretiny mohli domáci rozhodnúť, ale rozhodli až na konci predĺženia, keď sme si už mysleli, že budú nasledovať samostatné nájazdy. Aj my doplácame na streleckú mizériu, verím, že deku, ktorá na nás padla zhodíme a sériu prehier prerušíme.“

Gól: 15. M. Výborný (Fadrný, V. Škoda), 62. V. Škoda (M. Výborný) – 45. Hraško (J. Mucha, Brabenec)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc – M. Grečko, Smrek, 1000 divákov

Martin: M. Šimko – Drgoň, Matejka, Brcko, M. Výborný, Leško, Zukal, Vartovník, Škumát – Macejka, Galamboš, Michal Važan – V. Škoda, Fadrný, Kriška – Šiškovský, Zeliska, Miroslav Ižvolt – Themár, J. Cíger, Sobota

Zvolen: Trenčan – Hraško, Juraško, M. Vantroba, J. Mucha, Ťavoda, Jindra, L. Pokovič – Marek Slovák, L. Jurík, V. Baláž – Zuzin, Brabenec, Čurilla – Otčenáš, M. Jurík, Škvaridlo – Zošiak, Martin Ďaloga, Šiška

HC Košice – MsHK DOXXbet Žilina 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)

I. tretina

Košice
Alexandr Hylák

Prvú príležitosť na strelenie gólu mali Košičania. Pred bránku sa natlačil Spilar a Piatak v 2. min otvoril účet. O vyrovnanie sa potom pokúšal Devečka.

V 8. min zakončoval spomedzi kruhov Miklík, ale Laco jeho pokus vyrazil. Žilinský brankár si poradil aj s bekhendom Spilara.

V 18. min bez prípravy vypálil Haščák, no Laco jeho pokus zneškodnil. O pár sekúnd neskôr sa Kolba individuálne pretlačil pred bránku a na dvakrát prekonal Laca.

II. tretina

Stupkovi tvrdú strelu od modrej čiary v 26. min vyrazil Hylák. Skvelý zákrok predviedol v polovici druhej tretiny Laco, bekhendové zakončenie Pašeka skončilo v jeho lapačke. Pohotový pokus Jenčíka v 34. min znamenalo tretí košický gól. Žilina sa v 36. min dočkala, keď Devečka z uhla prekvapil brankára Hyláka.

V polovici tretej tretiny dorážal strelu Bartoša Zálešák a „oceliari“ viedli rozdielom troch gólov, ale hostia dokázali zápas zdramatizovať, keď nedostatočný dôraz v obrannom pásme potrestal v 52. min Sivák. Kontaktný gól dali „vlci“ v 57. min zásluhou nepokrytého Troligu. Žilina sa potom v power-play márne pokúšala o vyrovnanie a domáci teda dali trénerovi Ihnačákovi k 50-tke trojbodový darček.

Reakcie

Miroslav Ihnačák (tréner Košíc): „Vytvorili sme si dosť gólových príležitostí, ale našou najväčšou prekážkou bol brankár Marek Laco. V závere síce hostia znížili na rozdiel gólu, ale zápas sa nám podarilo dotiahnuť do víťazného konca.“

Milan Jančuška (tréner Žiliny): „Vedeli sme, že Košice disponujú obrovskou útočnou silou, že tu nemôžeme hrať otvorený hokej. Škoda chýb, ktoré nás stáli dva góly. Potom sme sa ťažko presadzovali. V druhej časti stretnutia sme však už lepšie korčuľovali, škoda, že kontaktný gól prišiel neskoro. V závere sme ožili a mohli sme aj vyrovnať.“

Góly: 2. E. Piatak (Spilar, Hvila), 18. Kolba (E. Piatak), 34. Jenčík (Michel Miklík, Slimák), 50. Zálešák (P. Bartoš, Kristek) – 36. Devečka, 52. P. Sivák (Devečka), 57. Troliga (Houdek)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš – Rovenský, Gajan, 4919 divákov

Košice: Hylák – Homer, J. Tabaček, Šeda, Kolba, Slimák, Martin Chovan, Gajdoš – P. Bartoš, Kristek, Zálešák – Jenčík, S. Gron, Michel Miklík – Pašek, Marcel Haščák, Dravecký – Spilar, Hvila, E. Piatak

Žilina: M. Laco – D. Devečka, Kudělka, Harant, Dlouhý, Ďurkech, Houdek, Staňo, Krčula – P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna – Drábek, V. Nemec, Stupka – M. Drevenák, Troliga, Smotrila – T. Sýkora, Linet, Kubiš

HC’05 Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

HC´05 Banská Bystrica - HC Slovan Bratislava

I. tretina

V Banskej Bystrici sa hral zaujímavý a kvalitný hokej. Mužstvá sa v úvode slušne rozstrieľali, ale brankári neriešili obzvlášť nebezpečné situácie. Vyložené šance chýbali, no útoky sa striedali z jednej strany na druhú a diváci sa mali na čo pozerať.

Až v 9. min sa rútil sám na gólmana hostí Pulliainen, no neprekonal ho. Banskobystričania potom nevyužili dve presilové hry, najväčšiu príležitosť mal v 16. min Jabrocký, ktorý sa v tlačenici pred Karhunenom nepresadil.

Slovanisti pohrozili o minútu neskôr, Lipiansky mieril tesne vedľa odkrytej bránky „baranov“ a následne nedal puk za Kostúra ani Šatan.

II. tretina

Ani v druhej tretine spočiatku fanúšikovia nevideli veľa vyložených šancí, v 24. min mohol ťažiť z chyby Hubu hosťujúci Šatan, ale Kostúr bol proti. Domáci však využili tretiu presilovku v zápase, opäť si v nej vytvorili dobrý tlak a v 28. min po Kristofferssonovej strele spoza kruhu tečoval puk za Karhunena Sýkora.

Slovan mohol vyrovnať v 32. min, Kubka nezachytil na útočnej modrej čiare puk a Skokan prešiel po pravej strane až pred Kostúra, ale neprekonal ho.

Pravidlo nedáš – dostaneš ulpatnil o pár sekúnd Zuzin, keď šikovne tečoval nahodený puk Hričinu od mantinelu – 2:0. V 34. min mal obrovskú šancu na hokejke Hudáček, na Kostúra vyskúšal blafák, no brankár Banskej Bystrice predviedol bravúrny zákrok.

Domáci aj napriek dvojgólovému vedeniu nepoľavili v aktivite a vyplatilo sa. V 35. min po Kútneho príhrávke Jabrocký na dvakrát prekonal gólmana hostí – 3:0.

O minútu neskôr mal ešte dobrú možnosť Kokavec. Slovanisti však v závere druhej tretiny hrali až dve presilovky, z toho osem sekúnd piatich proti trom, no domáci sa ubránili, navyše sólo v oslabení nevyužil Grman.

Hostia sa na začiatku tretej tretiny snažili korigovať nepriaznivý stav. V 44. min mal dostatok priestoru Šatan, ale puk poslal iba do bočnej siete Kostúrovej svätyne. Slovan mal potom možnosť presilovej hry, ale v nej sa nevedel dostať do útoku, naopak Pulliainen zakončoval pred Karhunenom, ale fínsky mikrosúboj dopadol v prospech brankára Bratislavčanov.

Slovan potom ochladol, čo využil Grman, keď po vyhratom buly dostal od Heizera puk a kapitán Banskobystričanov od mantinelu „oblúčikom“ prekvapil gólmana hostí – 4:0.

Hokejisti z hlavného mesta mali potom možnosť streliť gól v dvoch presilovkách, ale Kostúr ukazoval svoje umenie a privádzal súpera do zúfalstva. Napokon si udržal čisté konto, v závere predviedli domáci hokejisti v retrodresoch exhibíciu.

Jaroslav Jabrocký z Banskej Bystrice počas hokejového zápasu 49. kola Tipsport extraligy HC´05 Banská Bystrica - HC Slovan Bratislava. Banská Bystrica, 19. február 2012. Foto: SITA/Branislav Račko

Zľava: Kevin Harvey z Bratislavy a Peter Novajovský z Banskej Bystrice počas hokejového zápasu 49. kola Tipsport extraligy HC´05 Banská Bystrica - HC Slovan Bratislava. Banská Bystrica, 19. február 2012. Foto: SITA/Branislav Račko
Zľava: Matúš Kostúr z Banskej Bystrice a Libor Hudáček z Bratislavy (vo vzduchu) počas hokejového zápasu 49. kola Tipsport extraligy HC´05 Banská Bystrica - HC Slovan Bratislava. Banská Bystrica, 19. február 2012. Foto: SITA/Branislav Račko
Ľubor Zuzin z Banskej Bystrice (v popredí) počas hokejového zápasu 49. kola Tipsport extraligy HC´05 Banská Bystrica - HC Slovan Bratislava. Banská Bystrica, 19. február 2012. Foto: SITA/Branislav Račko
Jaroslav Jabrocký z Banskej Bystrice (vľavo) počas hokejového zápasu 49. kola Tipsport extraligy HC´05 Banská Bystrica - HC Slovan Bratislava. Banská Bystrica, 19. február 2012. Foto: SITA/Branislav Račko

Reakcie:

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): „Prvá tretina bola z oboch strán opatrnejšia, šancí bolo pomenej. Naštartovala nás až presilová hra v druhej tretine, ktorú sme konečne využili. Potom sme strelili aj ďalšie góly a do tretej časti sme išli s tým, že výsledok udržíme. Aj keď nás perfektný fanklub poháňal dopredu, stále sme mysleli na zadné dvierka a čakali sme na príležitosť. Vytvorili sme si šance, chlapci podali perfektný výkon a som rád, že sa vrátila do tímu a na tento štadión pohoda pred zápasmi play-off.“

Jan Neliba (tréner Slovana): „Víťazstvo domácich je zaslúžené. Do zápasu nastúpili s väčším nasadením, a to sa odrazilo aj na ľade. Výsledok je pre nás krutý, ale taký je hokej. Bolo to o bojovnosti, ktorej mali domáci viac a my na tom musíme zapracovať, ak chceme byť úspešným tímom. Čaká nás veľa práce, najmä po mentálnej stránke.“

Góly: 28. Ján Sýkora (Kristoffersson, Jokila), 33. Zuzin (T. Hričina, Heizer), 35. Jabrocký (Kútny, Miroslav Hlinka), 51. Grman (Heizer)

Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: 40. Švarný (Slovan) na 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Grečko – M. Korba, P. Korba, 2017 divákov

Banská Bystrica: Kostúr – Huba, M. Grman, Cebák, Brňák, Kubka, Bambúch, Beňa, Novajovský – Ján Sýkora, Jokila, Kristoffersson – Jabrocký, Miroslav Hlinka, Kútny – L. Novák, Pulliainen, M. Kokavec – Zuzin, Heizer, T. Hričina

Slovan: Karhunen – Dobroň, Švarný, P. Frühauf, I. Ďatelinka, Štajnoch, L. Kozák, Jerofejevs – Šatan, Lipiansky, L. Hudáček – Kukumberg, M. Hudec, M. Bartánus – D. Skokan, Bulík, M. Bakoš – Buc, Preisinger, Harvey

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2011/2012 po nedeľňajších zápasoch 49. kola:

HK Orange 20 10 0 0 1 0 0 9 15:41 2

Poznámka: (počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body)

Viac k osobe Ján SýkoraMarcel HaščákMichal ChovanMichel MiklíkMilan StašMiroslav HlinkaRichard HunaRóbert HunaRóbert KaláberŽigmund Pálffy