Žiga nevidí dôvod na odchod Fica, v strane Smer-SD o výmene predsedu nediskutujú

Robert Fico, Peter Žiga
Predseda strany Smer-SD Robert Fico s podpredsedom strany a ministrom hospodárstva Petrom Žigom. Foto: archívne, SITA/Monika Zaťková.

BRATISLAVA 16. apríla (WebNoviny.sk) – V strane Smer-SD v tejto chvíli diskusiu o výmene predsedu nevedú. Tvrdí to podpredseda strany a minister hospodárstva Peter Žiga.

Ako bojovať o voliča

Momentálne na výmenu predsedu strany Roberta Fica ani nevidí dôvod. Myslí si, že Fico stranu povedie do parlamentných volieb. Odpovedal tak na novinárske otázky na dnešnej tlačovej konferencii.

Priznal, že v strane vedú diskusiu, ako ísť do parlamentných volieb, ako bojovať o voliča. „Vidíme nové prvky na politickej scéne, nové subjekty, možno aj trošku extrémne subjekty a musíme čeliť tejto konkurencii. Musíme presvedčiť voličov, že kroky, ktoré sme urobili, sú pozitívne,“ povedal.

Smer-SD nepritvrdil v rétorike

Odmietol však, že by strana pritvrdila v rétorike. Skôr sa chcú sústrediť na témy typické pre sociálnodemokratickú stranu, ako je zvyšovanie minimálnej mzdy či starostlivosti o seniorov. „Nie, nemyslím si, že budeme pritvrdzovať rétoriku. Je to aj o hodnotách. Smer bol vždy sociálnodemokratická strana a hlásil sa k sociálnemu štátu,“ pokračoval Žiga.

Voličom chcú takisto hovoriť, čo by sa stalo, ak by sa po voľbách k moci dostala iná garnitúra. „Vnímam to tak, že niekde už k zmenám došlo, a tie zmeny nie sú vždy pozitívne,“ povedal na margo výsledkov komunálnych a regionálnych volieb. Diskusia o tom, ako viesť kampaň a pripraviť sa na voľby, sa podľa neho odohrá v každej strane a nie je na nej nič výnimočné.

Pomohlo by strane Smer-SD, keby z postu predsedu odišiel Robert Fico?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter ŽigaRobert Fico
Firmy a inštitúcie SMER-SD