Niekdajší slovenský hokejový reprezentant Miroslav Šatan zostáva na čele Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). Svoj post obhájil na pondelkovom Kongrese SZĽH v Bratislave.
Pri voľbách napokon nemal protikandidáta a dostal 350 z celkového počtu 390 hlasov. Pred sebou tak má tretie funkčné obdobie, ktoré potrvá do leta 2030. Proti 51-ročnému Šatanovi mal stáť Miloslav Klíma z HC Košice, no z osobných dôvodov sa rozhodol stiahnuť kandidatúru.

Šatan má vo voľbách prezidenta SZĽH jedného protikandáta. Je ním výkonný riaditeľ HC Košice
V závere predchádzajúceho týždňa Šatan zhodnotil aktuálny stav v slovenskom hokeji. Vyzdvihol zvýšenie počtu registrovaných hráčov, počet a kvalitu ľadových plôch, zlepšenie financovania klubov, pozdvihnutie ženského hokeja, návrat medzi svetovú špičku a prepojenie so vzdelávaním.
Do budúcnosti plánuje zväz reformu vzdelávania a úpravu metodiky pre trénerov v spolupráci s univerzitami.

