Železniční policajti objasnili prípad zatajenia nálezu flauty za viac ako 6-tisíc eur, upratovač ju dal do záložne

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Flauta, polícia
Reprofoto: www.facebook.com

Železniční policajti objasnili prípad zatajenia veci hudobného nástroja. Šlo o zabudnutý kufor cestujúcej ženy, ktorá cestovala vlakom zo Žiliny do Nového Mesta nad Váhom. Cestujúca si vo vlaku zabudla kufor, v ktorom sa nachádzala aj flauta značky Muramatsu DX RBE. Jej hodnota bola 6 250 eur. Informuje o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Silvia Šimková.

Kufor našiel pracovník upratovacej služby, ktorý si ju prisvojil. Flautu následne ponúkal prostredníctvom internetového bazáru na predaj. Otec majiteľky flauty tento inzerát našiel a s predávajúcim nadviazal kontakt.

Železniční policajti muža stotožnili a ten sa im pri výsluchu dobrovoľne priznal. Medzitým však muž flautu uložil do jednej z bratislavských záložní, kam si ju policajti prišli vyzdvihnúť a odovzdali ju majiteľke. Muž, ktorý si flautu prisvojil, čelí obvineniu z trestného činu. Za toto konanie mu hrozí trest odňatia slobody na jeden rok.

Polícia v súvislosti s týmto prípadom odporúča občanom, aby v prípade nálezu predmetu, ktorý nie je ich vlastníctvom, si ho neprivlastňovali, ale odovzdali bezodkladne na najbližšom policajnom oddelení.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Silvia Šimková