Zelenskyj ocení firmy, ktoré odišli z ruského trhu a odmietli financovať Putinovu agresiu na Ukrajine

Volodymyr Zelenskyj
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: SITA/AP

Medzinárodné spoločnosti, ktoré odišli z ruského trhu, dostanú od ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského „mierové ceny“. Informuje o tom spravodajský portál CNN s odvolaním sa na kanceláriu ukrajinského prezidenta.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Obchodovanie s vojnovými zločincami

Spoločnosti, ktoré odišli, „si zaslúžia rešpekt Ukrajincov a ľudí na celom svete. Koniec koncov, nezáujem a mlčanie sú spolupáchateľstvo“, skonštatoval šéf prezidentskej kancelárie Andrij Jermak s tým, že ich cieľom je, aby do rozpočtu krajiny agresora nešiel ani cent.

Jermak zároveň vyzval ďalšie spoločnosti, aby „sa správne rozhodli“. „Nie je možné podporovať vojnové zločiny, je neprípustné obchodovať s vojnovými zločincami a zarábať na zabíjaní civilistov,“ uviedol.

Francúzske firmy pod „paľbou kritiky“

CNN pripomína, že od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu, ukončilo podnikanie v Rusku množstvo medzinárodných korporácií z najrôznejších odvetví.

Prezident Zelenskyj minulý týždeň v prejave vo francúzskom parlamente vyzval niekoľko významných francúzskych spoločností, ktoré tak ešte neurobili, aby odišli z ruského trhu a „prestali sponzorovať ruskú vojnovú mašinériu“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Volodymyr Zelenskyj