Zelenskyj zverejnil zábery zo svojej kancelárie a požiadal krajiny na Západe o vzdušnú podporu (video)

Volodymyr Zelenskyj
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pondelok neskoro večer zverejnil svoje najnovšie videoposolstvo. Reprofoto: www.facebook.com
  • aktualizované 8. marca 13:35

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pondelok neskoro večer zverejnil svoje najnovšie videoposolstvo, v ktorom uviedol, že naďalej zostáva vo svojej kancelárii v Kyjeve. Referuje o tom spravodajský web BBC.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Neschovávam sa. A nikoho sa nebojím. Zostanem tak dlho, ako bude treba na víťazstvo v tejto vojne,“ povedal Zelenskyj a ukázal pohľad na nočný Kyjev zo svojej kancelárie v centre ukrajinského hlavného mesta, aby dokázal, že video bolo nakrútené v pondelok večer.

V ďalšom videu Zelenskyj vyzval na vytvorenie ďalších humanitárnych koridorov pre ukrajinských civilistov a viac podpory od Červeného kríža. Tiež požiadal krajiny na Západe o vzdušnú podporu.

Hovoril aj o vážnej situácii v prístave Mariupoľ, kde podľa jeho slov počas blokády zomrelo dieťa na dehydratáciu. Do mesta podľa neho poslali evakuačné autobusy, ale o ich trase nemajú pevnú dohodu, a tak „Ruské sily môžu na tento transport strieľať po ceste“.

Zelenskyj bez podrobností obvinil Medzinárodný Červený kríž, že „zakazuje používanie jeho znaku na našich autách“. Ako uvádza agentúra AP, videá autobusov smerujúcich z mesta Sumy a do Mariupoľu majú znaky červeného kríža, ale nie je jasné, kto ich tam nalepil.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Volodymyr Zelenskyj