Združenie miest a obcí Slovenska požaduje zvýšiť kvalitu verejných vodovodov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
voda, teplá voda, vodovod
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) navrhuje zmeny v Partnerskej dohode, na ktorú sa viaže čerpanie nových eurofondov. Združenie celkovo k Partnerskej dohode na roky 2021 až 2027 uplatnilo 14 pripomienok.

Medzi očakávané výsledky ZMOS požaduje zvýšiť kvalitu verejných vodovodov a infraštruktúry na nakladanie s komunálnymi odpadovými vodami v aglomeráciách nad 2000 obyvateľov. Informoval o tom ústredný riaditeľ ZMOS Michal Kaliňák v tlačovej správe.

ZMOS medzi pripomienkami požaduje podporu malých obcí a vidieckych oblastí tak, aby sa dosiahol rovnomerný rozvoj celého územia krajiny prostredníctvom podpory rozvoja vidieckych oblastí s ohľadom na ich špecifický rozvojový potenciál.

ZMOS zároveň požaduje špecifikovať administratívnu podporu pre samosprávy na subregionálnej úrovni, aby sa takéto územie dočkalo podpory tak, ako v prípade navrhovanej podpory administratívnych kapacít pre územia Udržateľného mestského rozvoja.

ZMOS požaduje tiež detailnejšie vymedzenie komplementarity a spolupráce s Európskym poľnohospodárskym fondom pre rozvoj vidieka. Pri metodike výpočtu alokácie trvá na tom, aby sa brala do úvahy Koncepcia územného rozvoja Slovenska.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Michal Kaliňák
Firmy a inštitúcie ZMOS Združenie miest a obcí Slovenska