Zdravotníci aj záchranári dostanú jednorazovú odmenu 350 eur. Matovič hovorí o podávaní pomocnej ruky

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Peniaze, lekár, zdravotníctvo
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

aktualizované 17. decembra 2021, 18:19

Sociálni pracovníci a zdravotníci, vrátane záchranárov, dostanú jednorazovú odmenu 350 eur. Informoval o tom po piatkovom rokovaní vlády premiér Eduard Heger.

Vláda schválila jednorazovú finančnú odmenu zamestnancom v sociálnej oblasti a zdravotníctve s tým, že ju majú dostať v januári budúceho roka.

Matovič chce podať pomocnú ruku

Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) informoval, že jednorazová pomoc bude štát stáť v prípade zdravotníkov približne 51 mil. eur a pri zamestnancoch sociálnych služieb 15 mil. eur.

„Peniaze, ktoré vieme ušetriť, sme sa rozhodli podať ako pomocnú ruku pracovníkom a zamestnancom v zdravotníctve a sociálnych službách,“ uviedol minister financií.

Peniaze dostanú až v januári budúceho roka

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO) povedal, že na odmenu v rezorte budú mať nárok všetci zdravotnícki pracovníci aj študenti medicíny pracujúci u poskytovateľov zdravotnej starostlivosti na území Slovenska.

„Zber dát začne 20. decembra, zamestnávatelia budú nahlasovať do 22. decembra mená a počty svojich zdravotníckych pracovníkov, ktorí budú mať na túto odmenu nárok. Zamestnávatelia môžu byť nemocnice štátne, súkromné, ambulancie a všetci, ktorí spĺňajú podmienky,“ informoval minister.

Po vyhodnotení budú všetkým poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, ktorí prejavia záujem a nahlásia svojich pracovníkov, vyplatené patričné sumy finančných prostriedkov a tie budú poukázané na výplatu zdravotníckym pracovníkom za december v januári budúceho roka.

Odmenu dostanú aj sociálni pracovníci

Zamestnanci v zariadeniach sociálnych služieb, ale aj vo vybraných subjektoch, ktoré poskytujú sociálnu kuratelu a sociálno-právnu ochranu detí, takisto dostanú odmenu 350 eur.

„Celkovo sa to bude týkať našim odhadom 32 222 zamestnancov a na túto jednorazovú odmenu pre nich je vyčlenených 15,247 mil. eur,“ priblížil minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina).

Počet zariadení, ktoré museli byť v karanténe, sa podľa neho podarilo znížiť približne na tretinu v porovnaní s jarou, počet zamestnancov alebo klientov, ktorí boli nakazení COVID-19, alebo pozitívni, klesol na štvrtinu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Eduard HegerIgor MatovičMilan KrajniakVladimír Lengvarský