Zaujímavosti z desiateho dňa na MS v JAR

Bez názvu
Fabio Cannavaro Foto: SITA/AP

PRETÓRIA 21. júna (WEBNOVINY – od vyslaného redaktora Miroslava Antola) – Zaujímavosti z desiateho dňa XIX. majstrovstiev sveta vo futbale v Juhoafrickej republike (11. 6. – 11. 7.):

* Paraguaj dokázal v ostatných štyroch dueloch na MS vždy skórovať v posledných šiestich minútach zápasu. Podarilo sa mu to aj v nedeľňajšom stretnutí F-skupiny proti Slovensku, keď v 86. min uzatváral Cristian Riveros skóre na konečných 2:0 pre Juhoameričanov.

* Úradujúci majstri sveta Taliani v ostatných troch súbojoch na svetových šampionátoch zakaždým uhrali remízu 1:1. Pred štyrmi rokmi sa týmto výsledkom skončilo finále po predĺžení, „azúrová squadra“ potom dominovala v penaltovom rozstrele. Na MS 2010 Taliani remizovali 1:1 s Paraguajom aj Novým Zélandom.

* Taliani sú tímom s najväčším počtom remíz na MS, nerozhodne sa rozišli so súperom v 21 zo 78 zápasov. Na druhom mieste sú v tomto rebríčku Nemci a Angličania s 19 remízami.

* Gól Shana Smeltza v dueli s Talianskom v 7. min bol prvým presným zásahom, ktorý Nový Zéland dosiahol na MS v prvom polčase.

* Od roku 1994 sa Brazília vždy kvalifikovala do osemfinále už po druhom zápase v skupine. Podarilo sa jej to aj tentoraz, keď v nedeľu v G-skupine zdolala Ghanu 3:1.

* Luís Fabiano sa stal jubilejným 70. autorom gólu Brazílie na svetových šampionátoch.

* Brazília strelila tri a viac gólov v 36 z 94 stretnutí na majstrovstvách sveta (38,3 percent).

* Kaká sa stal desiatym Brazílčanom v histórii MS, ktorý videl červenú kartu.

* Didier Drogba sa stal autorom prvého afrického gólu v šiestich konfrontáciách na MS medzi „kanárikmi“ a zástupcami „čierneho kontinentu“.