Zápas v Bostone prerušila kuriózna situácia, koordinátora časomiery odviezli do nemocnice (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Zranenie boston bruins
Na muža na trestnej lavici počas oslavy góul domácich Bruins spadlo ochranné plexisklo. Foto: SITA/AP

Mimoriadne kurióznu situáciu priniesol piatkový duel play-off zámorskej hokejovej NHL na ľade Bostonu Bruins. V súboji v hale TD Garden proti Caroline Hurricanes (4:2) totiž utrpel zranenie koordinátor časomiery, na ktorého počas oslavy gólu domácich Bruins spadlo ochranné plexisklo.

Muža odniesli na nosidlách

Joe Foley sa v 35. minúte stretnutia nachádzal na jednej z trestných lavíc, keď český útočník David Pastrňák poslal Boston do vedenia 3:1.

Domáci priaznivci sa tešili a niektorí to dali najavo búchaním na plexisklo. Jedno z nich však nápor nevydržalo, vypadlo z rámu a spadlo na Foleyho. Na pomoc zranenému mužovi utekali zdravotníci a tí napokon museli Foleyho odviezť na nosidlách. Keď nosidlá opúšťali ľadovú plochu, muža viacerí hokejisti oboch tímov poklepali na znak podpory po jeho nohách.

Podľa hovorcu NHL Johna Dellapinu zostal Foley v nemocnici na pozorovaní. „Dopočuli sme sa, že je v poriadku,“ poznamenal po súboji Pastrňák, cituje ho web sporsnet.ca.

Miesto po incidente strážil policajt

Zaujímavosťou je, že až do konca duelu uvedené plexisklo nenahradili, ale na danom mieste stál policajt a strážil, aby hľadisko a trestná lavica zostali bezpečne oddelené.

Spomenutý súboj v Bostone priniesol ešte jednu kurióznu situáciu. Počas jednej z reklamných prestávok sa totiž čiarový rozhodca Jonny Murray zrazil s mužom, ktorý zaisťoval čistenie ľadu od snehu. Obaja istý čas ležali na ľade, napokon však súboj pokračoval aj s Murraym.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať