Zámorské tímy potvrdili úlohu favoritov, Slovinci a Maďari zostávajú bez bodu

Hokej MS hráčov do 20 rokov 2022
Francúz Justin Addamo oslavuje po strelení tretieho gólu svojho tímu počas zápasu skupiny A medzi Francúzskom a Dánskom na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji vo fínskom Tampere v nedeľu 14. mája 2023. Foto: SITA/AP

V úvode nedeľňajšieho programu na 86. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji vo fínskom Tampere a lotyšskej Rige sa zrodili jednoznačné víťazstvá oboch zámorských tímov.

Kanaďania zostali na čele skupiny

V B-skupine v Rige Kanaďania po prvej tretine prehrávali so Slovincami 0:1, ale päťgólovou šnúrou odvrátili senzáciu a zvíťazili 5:2. Obranca MacKenzie Weegar režíroval triumf gólom a dvomi prihrávkami, oba slovinské góly strelil Jan Drozg. „Javorové listy“ zostali na čele skupiny s plným počtom šiestich bodov, Slovinci nebodovali ani v druhom zápase.

Viac o téme: MS v hokeji 2023

V A-skupine v Tampere mali pomalší rozbeh Američana, ktorí prehrávali s Maďarmi 0:1. Ešte do prvej prestávky však otočili stav a nakoniec triumfovali vysoko 7:1. Rocco Grimaldi si pripísal gól a dve prihrávky, dvakrát skóroval Nick Bonino a dve asistencie nazbieral Conor Garland.

Američania upevnili vedúcu priečku

Hráči USA zaznamenali 50 streleckých pokusov, kým Maďari len 14. Američania si upevnili vedúcu priečku v skupine bez straty bodu v prvých dvoch dueloch a majú rovnaké skóre ako Kanaďania (11:2), Maďari sú bez bodu na chvoste tabuľky.

Od 15.20 h SELČ si vo Fínsku zmerajú sily Francúzi s Dánmi a v Rige Nóri so Švajčiarmi. Večer od 19.20 h SELČ sú na programe súboje Švédsko – Rakúsko a Česko – Kazachstan.

Súhrn nedeľňajších stretnutí na majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji vo Fínsku a Lotyšsku: