Zamieri Tomáš Tatar do Colorada Avalanche? Expert vysvetlil, prečo by ho mal klub zobrať, ale musí sa uskromniť

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Tomáš Tatar
Slovenský hokejista Tomáš Tatar. Foto: archívne, SITA/AP

Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar je od 1. júla neobmedzeným voľným hráčom po tom, ako mu vypršala platnosť zmluvy s klubom New Jersey Devils zo zámorskej NHL.

O služby skúseného 32-ročného krídelníka by sa mal podľa Marka Zlomislica z portálu The Hockey Writers zaujímať klub Colorado Avalanche, ktorý pred rokom získal Stanleyho pohár.

Najviac polarizujúci hráč

„Na trhu s voľnými hráčmi zrejme nie je viac polarizujúci hráč ako Tatar. Od začiatku sezóny 2018/2019 mal priemer 21 gólov a 52 bodov v základnej časti, no v play-off za ten čas nazbieral len štyri body v 27 zápasoch. Len málo hráčov malo také rozdiely, čo mohlo niektoré tímy ašpirujúce na Stanley Cup odradiť od toho, aby mu ponúkli slušnú zmluvu. Aj keď jeho výsledky v play-off sú znepokojivé, perfektne sa hodí do tímu ako Avalanche,“ napísal Zlomislic a vysvetlil, prečo by mal klub z Denveru angažovať práve Tatara.

„V minulej sezóne patril Tatar do prvej štvrtiny najlepších útočníkov v NHL v počte striel, strieľaných prihrávok, šancí, šancí vedúcich ku gólom a nebezpečných asistencií pri plnom počte hráčov na ľade. Popri tom bol nadpriemerný v zavážaní puku do útočného pásma a zakladal akcie z protiútokov aj z útočného tlaku. V Colorade ho môžu často využívať v presilovkách a v tretej formácii, kde by nemusel toľko myslieť na bránenie. Napríklad s Rossom Coltonom by mohli vytvoriť jeden z najlepších tretích útokov v lige,“ myslí si odborník.

Štyri a pol milióna nedostane

Tatar zarábal v ostatných dvoch sezónach 4,5 milióna dolárov, no toľko už zrejme nedostane. Ak chce pokračovať v kariére, musí sa uskromniť.

„Colorado si ani zďaleka nemôže dovoliť dať mu taký plat. Ak by však Tatar chcel využiť pôsobenie v tíme Avalanche na napravenie si reputácie a vysokou produktivitou by si zlepšil pozíciu pred budúcim letom, mohol by byť jednou z najvýhodnejších akvizícii na jeden rok,“ uzavrel Zlomislic.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Mark ZlomislicTomáš Tatar
Firmy a inštitúcie Colorado Avalanche