Zamestnanci slovenského Volkswagenu dostanú v priemere 1630 eur ako odmenu za hospodársky výsledok

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Volkswagen Slovakia, výrobná linka, Bratislava
Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 14. marca (WebNoviny.sk) – Volkswagen Slovakia (VW SK) vyplatí zamestnancom odmenu za podiel na minuloročnom hospodárskom výsledku v priemernej výške 1630 eur.

Odmena za hospodársky výsledok bude zamestnancom vyplatená na začiatku mája spolu so mzdou za apríl. Preddavok v priemernej výške 200 eur vyplatil podnik zamestnancom v zúčtovaní mzdy ešte za september 2018. Informovala o tom v stredu hovorkyňa VW SK Lucia Kovarovič Makayová v tlačovej správe.

Nábehy nových produktov

Odmenu dostanú všetci tarifní zamestnanci, ktorí pracovali vo VW SK v predchádzajúcom roku. Každému zamestnancovi prislúcha pomerná časť odmeny zodpovedajúca trvaniu pracovnému pomeru v danom roku.

„Rok 2018 bol pre nás rokom viacerých nábehov nových produktov pre zákazníkov na celom svete. Odmena za podiel na hospodárskom výsledku je poďakovaním zamestnancom za ich nasadenie a angažovanosť pri výrobe viac ako 400-tisíc vozidiel v minulom roku,“ uviedol predseda predstavenstva a člen predstavenstva pre technickú oblasť vo VW SK Oliver Grünberg.

Na Slovensku už vyrobili milióny áut

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 5,5 milióna vozidiel. Je pilierom slovenského exportu a zároveň aj najväčším súkromným zamestnávateľom v krajine. Priemerný hrubý mesačný plat bez manažmentu spoločnosti je vo Volkswagen Slovakia 1 854 eur (za rok 2017).

Spoločnosť preinvestovala na Slovensku od svojho vzniku 4,35 miliardy eur. Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, ŠKODA Citigo. Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky, podvozky a motory, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Volkswagen