Trenčiansky kraj otvára veľkokapacitné očkovacie centrum, reaguje na veľký záujem ľudí

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
COVID 19: Očkovanie učiteľov v Trnavskom kraji
Foto: ilustračné, SITA/Martin Medňanský

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) reaguje na zvýšený záujem o očkovanie proti ochoreniu COVID-19 opätovným otvorením veľkokapacitného očkovacieho centra v trenčianskom výstavisku Expo Center. Ako informovala Lenka Kukučková z tlačového oddelenia Úradu TSK, centrum prvý raz otvoria v sobotu 27. novembra.

Zmenila sa poloha

V porovnaní s pôvodným vakcinačným centrom, ktoré fungovalo od marca do augusta, sa zmenila jeho poloha v areáli výstaviska, po novom sa bude očkovať v pavilóne č. 1.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

„Vakcinačné centrum bude otvorené od 8:00 do 16:00, občania budú môcť využiť možnosť vakcinácie aj bez objednania. Súčasťou vakcinačného tímu je aj pediater, ktorý bude očkovať deti od 12 rokov v sprievode ich zákonného zástupcu,“ uviedla Kukučková s tým, že plánovaná denná kapacita je 1 000 ľudí.

Podávať budú aj tretiu dávku

Podávať budú vakcínu Comirnaty od spoločností Pfizer/BioNTech a očkovať budú prvou, druhou aj posilňujúcou treťou dávkou vakcíny. „Centrum bude v prevádzke počas ďalších týždňov podľa počtu ľudí registrovaných v čakárni, predbežne v piatky a soboty,“ dodala Kukučková.

Veľkokapacitné očkovacie centrum doplní sieť súčasných vakcinačných centier, ktorých je v Trenčianskom samosprávnom kraji jedenásť, z toho sedem v nemocniciach a štyri v poliklinikách.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Lenka Kukučková
Firmy a inštitúcie BioNTechComirnatyPfizer