Suchánek tvrdí, že nemal priestor na vyjadrenie k CT

Parlik.jpg
Foto: vZdravotnictve.sk

Podľa poslanca za OĽaNO-NOVA bolo naplánované, aby sa na stredajšom zasadnutí zdravotníckeho výboru nedostal k slovu. Premiér Robert Fico v polovici mája na svojom blogu uviedol, že poslanec Alan Suchánek presadzoval v pôvodnej súťaži na kúpu CT-prístroja v piešťanskej nemocnici v roku 2012 najdrahšiu ponuku.

Poslanec za OĽaNO-NOVA Alan Suchánek podľa svojich slov nedostal na stredajšom zasadnutí parlamentného zdravotníckeho výboru dostatok priestoru na to, aby komentoval okolnosti verejného obstarávania CT-prístroja pre piešťanskú nemocnicu v roku 2012.

Poslanec na štvrtkovom brífingu ďalej uviedol, že na výbore rozprával 10 až 12 minút, na čo následne predseda zdravotníckeho výboru Štefan Zelník prerušil výbor pre rokovanie parlamentu.

Ako ďalej Suchánek dodal, bolo mu povedané, že schôdza bude pokračovať vo štvrtok o ôsmej hodine, kde dostane slovo na vysvetlenie argumentov, ktoré odzneli na výbore. Avšak schôdza bola nakoniec ukončená v stredu a najbližšie sa bude konať až o tri týždne, kedy zasadne aj zdravotnícky výbor.

Suchánek však tvrdí, že už v stredu pred obedom bolo jasné, že schôdza parlamentu skončí v ten istý deň. „Predsedajúci požiadal o všeobecný súhlas, či interpelácie na ministrov môžu byť vysvetlené písomne. Na to dostal všeobecný súhlas. Všetci vedeli, že schôdza pokračovať nebude,“ konštatoval Suchánek. Podľa neho bolo naplánované, aby sa na stredajšom výbore nedostal k slovu.

Ako ďalej uviedol, výbor začal okolo trinástej hodiny, najprv približne 45 minút rozprával poslanec Richard Raši (Smer-SD) a používal argumenty, ktoré boli nepravdivé a bolo ich treba vyvrátiť.

Od ďalšieho poslanca Juraja Blanára (Smer-SD), ktorý hovoril 10 minút, zaznel podľa Suchánka jeden ľahko vyvrátiteľný fakt. Rokovanie v parlamente začínalo o štrnástej hodine. „No a zrazu včera sme sa pred sedemnástou hodinou dozvedeli, že zdravotnícky výbor dnes nebude a bude pokračovať až na ďalšej schôdzi, to znamená o tri týždne,“ vyhlásil Suchánek vo štvrtok.

Ako dodal Daniel Lipšic (OĽaNO – NOVA), Zelník stratil morálne právo byť predsedom zdravotníckeho výboru. „Naozaj si nepamätám žiadny mimoriadny výbor, ktorý by zvolali poslanci a ktorý by takýmto spôsobom rokoval, že nechá zaznieť obvinenia a potom to prerušíme na tri týždne,“ komentoval Lipšic.

Predseda OĽaNO-NOVA Igor Matovič vyzval premiéra Roberta Fica, aby obviňoval poslancov z očí do očí. „Je chrapúnske, ak predseda výboru zvolá výbor, dá minimálny priestor tomu, koho Robert Fico z bezpečia úradu vlády obviní zo závažných vecí, dá výrazne väčší priestor tým ľudom, ktorí opakujú obvinenia premiéra,“ komentoval Matovič.

Premiér Robert Fico v polovici mája na svojom blogu uviedol, že poslanec Alan Suchánek presadzoval v pôvodnej súťaži na kúpu CT-prístroja v piešťanskej nemocnici v roku 2012 najdrahšiu ponuku, a to CT prístroj od spoločnosti Siemens, o viac ako 250 tis. eur drahší oproti uchádzačovi, ktorý skončil na druhom mieste.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom